Komerční banka oznamuje prodej dceřiné společnosti NP 33, s.r.o.

V Praze, 2. březen 2017 – Komerční banka, a.s., se sídlem Praha 1, Na Příkopě 33, čp. 969, PSČ 114 07, IČ 45317054, zapsaná u obchodního rejstříku vedeného Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1360 (Komerční banka) oznamuje, že 1. března dokončila prodej svého 100% podílu ve společnosti NP 33, s.r.o. (NP 33).

2. 3. 2017 8:00

NP 33 je vlastníkem budovy současné centrály Komerční banky v ulicí Na Příkopě 33 v Praze.

Společnost NP 33 nabyla společnost Commerz Real Investmentgesellschaft mbH, se sídlem Friedrichstraße 25, Wiesbaden, Německo, člen skupiny Commerzbank Group (Commerz Real), do svého otevřeného realitního fondu hausInvest.

Commerz Real zamýšlí tuto významnou historickou budovu v centru Prahy citlivě renovovat, ve spolupráci se zkušenou developerskou společností S+B Gruppe AG.

KB zachová dlouhodobou přítomnost své pobočky v budově, i po její renovaci, a to včetně provozu bankomatů a depozitních schránek. Zapsané sídlo Komerční banky rovněž zůstane Na Příkopě 33/969, Praha 1.

Komerční banka je jednou z nejefektivnějších univerzálních bank ve střední Evropě. Poskytuje klientům komplexní služby v oblasti drobného, podnikového a investičního bankovnictví. Celkem 8 458 zaměstnanců skupiny Komerční banky obsluhuje 2,4 milionu klientů, kteří mohou využít rozsáhlé sítě 391 obchodních míst v celé České republice a 768 bankomatů. KB je součástí skupiny Société Générale.

Commerz Real je plně vlastněnou dceřinou společností Commerzbank AG s více než 40 lety zkušeností a zhruba 32 miliardami eur ve správě. Společnost spojuje rozsáhlé know-how ve správě aktiv a širokou expertizu ve strukturování s cílem dodávat řadu služeb v oblasti fondů zaměřených na reálné a individuální finanční řešení. Spektrum fondů zahrnuje otevřený fond hausInvest, produkty pro instituciální investory, jakož i podnikové účasti v sektorech realit, letectví, obnovitelné energie a loďařství. Ve své roli leasingové společnosti Commerzbank Group, Commerz Real nabízí individualizované koncepty leasingu vybavení, spolu s finančními strukturami pro aktiva jako jsou nemovitosti, velká zařízení a infrastrukturní projekty. www.commerzreal.com