Od druhého říjnového týdne ovládá svůj účet přes mobilní telefon již 900 tisíc klientů Komerční banky. Počet uživatelů mobilního bankovnictví tím meziročně stoupnul o 10 % na 56 %. Měsíčně registruje Komerční banka necelých 12 milionů přihlášení do aplikací KB Mobilní banky a KB Mobilní banky Business. Z hlediska operačního systému převládají se třemi pětinami uživatelé mobilů s Androidem, na iOS připadá 40 %.

„Pokud bude lineární růst nových uživatelů mobilního bankovnictví pokračovat stejným tempem, v prvním čtvrtletí příštího roku dosáhneme magického milionu. Obliba této služby roste s tím, jak našim klientům přinášíme stále nové vymoženosti moderní doby. Už nestačí, že lze mobilními zařízeními ovládat bankovní účet nebo platit u obchodníků. Nedávno jsme představili možnost, jak lze prostřednictvím KB Klíče pohodlně a bezpečně podepisovat smlouvy. S rozvojem bankovní identity (Bank ID) obliba využívání mobilních telefonu dále poroste,“ uvedl David Barczi, manažer Digitálních kanálů Komerční banky.

Aplikaci Mobilní banka od Komerční banky lze nainstalovat nejenom na mobilní telefony s operačními systémy iOS a Android, ale i ale i na tablety, chytré hodinky (Apple Watch i Android Wear) nebo počítači od Apple (MacBook, iMac a Mac).

Zajímavostí je, že 10 až 15 procent uživatelů provede měsíčně více než 1000 přihlášení do aplikace mobilního bankovnictví. Stále oblíbenější je i využívání biometriky. Tento způsob, tedy otisk prstu nebo scan obličeje, dominuje (60 %), a to jak při přihlašování, tak při potvrzování plateb. Prostřednictvím mobilního telefonu využívají klienti stále častěji i další služby. Například v červenci požádalo 1450 uživatelů o úvěr v objemu 150 milionů Kč, nebo 293 klientů chtělo vystavit kreditní a 309 debetní kartu.

Kromě důrazu na bezpečnost a inovativnost se Komerční banka zaměřuje rovněž na to, aby bylo ovládání mobilního bankovnictví jednoduché, rychle a intuitivní. Proto také na jeho vylepšování spolupracuje přímo s  klienty. V letošním roce byla aplikace Mobilní banka od několika externích společností vyhlášena jako nejlepší mobilní bankovnictví v ČR.

Pavel Zúbek
Komunikace KB
mob.: +420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz