V Praze, 9. prosinec 2015 – Komerční pojišťovna oslavila v letošním roce 20. výročí svého založení. V průběhu působení na českém finančním trhu se zaměřila především na životní pojištění a postupně upevňuje svojí pozici mezi největšími pojišťovnami v ČR. V současné době Komerční pojišťovna spravuje aktiva v celkové výši více než 43 miliardy Kč a zaujímá tím 2. místo na trhu životního pojištění s 15% podílem na trhu.

„To, že jsme se vydali správným směrem, dokazují i ocenění, která jsme získali v minulých letech. V roce 2015 se nám podařilo obhájit prvenství v soutěži Hospodářských novin a opět jsme získali titul „Nejlepší životní pojišťovna“. Zvítězili jsme i v kategorii – Klientsky nejpřívětivější životní pojišťovna. Obě tato ocenění dokazují, že Komerční pojišťovna je vnímána jako spolehlivý partner se širokou nabídkou produktů bankopojištění a s kvalitním klientským servisem,“  říká Stéphane Corbet, předseda představenstva a ředitel Komerční pojišťovny.

Po vstupu skupiny Société Générale (SG) na český trh v roce 2001 se Komerční pojišťovna zaměřila na rozvoj v oblasti bankopojištění a na úzkou spolupráci s ostatními společnosti ve finanční skupině Komerční banky a SG. Především spolupráce s Komerční bankou potvrdila, že model bankopojištění byla ta správná volba a je to směr, který si Komerční pojišťovna chce udržet i do budoucna. V průběhu tohoto období stouplo roční předepsané pojistné za životní pojištění přibližně desetinásobně na téměř 10 miliard Kč ke konci roku 2014.