• Vše o KB
  • Tiskové zprávy
  • KB Pojišťovna: Nejčastější škody jsou vodovodní, nejdražší újmy zase způsobují požáry

KB Pojišťovna: Nejčastější škody jsou vodovodní, nejdražší újmy zase způsobují požáry

Kdy a proč si majitelé nemovitostí sjednávají majetkové pojištění? Nejčastěji když kupují dům nebo byt a uzavírají hypotéky a nejvíce se obávají vichřic, krupobití nebo povodní. Impulsem k uzavření smlouvy na pojištění domácnosti zase pro majitele obvykle bývá ochrana majetku před zloději. Podle statistik KB Pojišťovny přitom nejdražší a nejčastější škody způsobují dva jiné živly – oheň a voda, zejména ta, která vytéká z vodovodních zařízení. Vodovodní události figurují ve výčtech na prvním místě a tvoří plnou pětinu všech majetkových škod. Výrazně méně jich mají na svědomí požáry, zato jsou jedny z nejnákladnější. V loňském roce poskytla KB Pojišťovna nejvyšší pojistné plnění z důvodu požáru, téměř 5 milionů korun, a to majiteli nemovitosti, jehož dům zachvátil požár od zkratu elektrokola.

7. 6. 2023 15:00

Mezi tradiční příčiny domácích požárů patří zkraty v rozvaděčích a elektroinstalaci, používání otevřeného ohně nebo závady komínů a topidel. Časté jsou i ohně vzniklé v kuchyni při vaření vzniklé vzplanutím oleje či tuku na pánvi. Likvidátoři ale řeší i méně obvyklé požáry. „Skrytým nebezpečím se pro majitele domu stala i zahradní vířivka, tedy její topné těleso, které se vznítilo a ohni neodolala nejen vířivka samotná, ale i pergola, ve které byla umístěna. Popelem lehl i zahradní nábytek, to vše za více než půl milionu,“ uvedl specialista na majetkové pojištění Martin Svoboda z KB Pojišťovny.

I nejčastější škody – vodovodní, které jsou průměrně bývají přes 20 tisíc, mohou být nákladné. „Jedna z nich vznikla například majiteli dřevostavby, do které celý víkend vytékala voda z potrubí. Bylo nutné dokonce vyříznout část konstrukce a opravit poškozené stěny a podlahy v celém přízemí. Náklady dosáhly třičtvrtě milionu korun,“ uvedl likvidátor Kamil Zajíček z KB Pojišťovny. Bezmála 500 tisíc Kč zaplatila KB Pojišťovna minulý rok za vytopenou část domu „jen“ kvůli prasklé hadičce vodovodní baterie. Tou podle odborníků může protéct víc než tisíc litrů vody za hodinu. „Instalatérské hadičky přivádějící vodu do umyvadel a dřezů, praček a myček a do toalet, jsou vůbec největším zdrojem pohrom v domácnostech. Proto nejčastěji vznikají škody v kuchyních a v koupelnách,“ doplňuje Martin Svoboda.

Protože na majetek číhá řada nebezpečí a nikdo z nás neví dne ani hodiny, kdy do dveří vtrhne katastrofa, KB Pojišťovna připravila ve spolupráci s Komerční bankou tradiční akční nabídku majetkového pojištění. MojePojištění majetku nabízí slevu ve výši 30 % na pojistném, a to po celou dobu trvání smlouvy při společném pojištění domácnosti i nemovitosti. Akční nabídka je již v platnosti a potrvá do 30. června 2023. 

Klientům se vždy snažíme v produktech nabízet něco navíc, nebo něco, co jinde nenajdou. Například naše MojePojištění majetku jako jediné na českém trhu přináší plnění škod na nemovitosti bez limitu. Ale i v klientském servisu nabízíme specifické služby – na pobočkách mateřské Komerční banky pracují pojistní specialisté, kteří zájemcům o pojištění navrhnou řešení podle jejich potřeb a dokážou se podívat i na jejich stávající smlouvy u jiných pojistitelů a udělat audit těchto smluv,“ říká Zdeněk Doboš, člen představenstva pojišťovny.

MojePojištění majetku nejenže zajistí náhradu pojištěného majetku, ale v době odstraňování následků škody pomůže i s úhradou dočasného ubytování a u velkých škod i se splátkami úvěru na bydlení nebo hypotéky až po dobu jednoho roku. Tuto pojistnou ochranu mohou mít zájemci při sjednání pojištění až do konce června 2023 s trvalou slevou 30 %. 

Všechny detaily této akční nabídky jsou k dispozici na www.kbpojistovna.cz/majetek. Rady, jak předejít škodám všeho druhu, výčet asistenčních služeb, které pomohou v nesnázích, když už se něco přihodí nebo tipy, jak správně pojistit nemovitost a domácnost shrnuje článek Jak předejít domácím katastrofám?

Ve stejném termínu probíhá i další bonusová akce KB Pojišťovny www.kbpojistovna.cz/zivot, která se týká životního pojištění MojeJistota. KB Pojišťovna v ní garantuje dvojnásobné pojistné plnění v případě diagnózy závažných onemocnění. 


KB Pojišťovna je obchodní značka, kterou Komerční pojišťovna, a.s., (poskytovatel produktu) používá k marketingové komunikaci.

Šárka Nevoralová 
sarka_nevoralova@kb.cz
734 236 325