• Vše o KB
  • Tiskové zprávy
  • KB Pojišťovna otevírá zajištěný fond Stabilita 6 s atraktivní garancí návratnosti investice 120 %

KB Pojišťovna otevírá zajištěný fond Stabilita 6 s atraktivní garancí návratnosti investice 120 %

KB Pojišťovna otevřela nový zajištěný fond Stabilita 6, který nabízí novým i stávajícím klientům v rámci investičního životního pojištění Vital Invest a Vital Invest Platinum Private od 8. ledna do 12. dubna 2024. Unikátní je v tom, že kapitálová garance v době splatnosti fondu je 120 % po odečtení správních nákladů na počátku investice. Splatnost fondu je stejně jako u minulých tranší 6 let.

10. 1. 2024 12:30

Klienti KB Pojišťovny již v uplynulých letech projevili významný zájem o investice do zajištěných fondů Stabilita, kdy v loňském roce do třech emisí vložili více než 2 miliardy korun. I přesto, že úroková sazba na spořicích účtech byla v loňském roce rekordně vysoká, mnoho klientů využilo příležitosti investovat do dlouhodobějších řešení, která garantují návratnost investice. Tato úspěšná historie slibuje vysoký potenciál i pro šestou tranši, která je ještě atraktivnější, zejména díky nadstandardní garanci výnosu.

„Vzhledem k nedávnému snížení dvoutýdenní repo sazby a očekávanému dalšímu poklesu úrokových sazeb se spořicí účty stávají pro investory z dlouhodobého pohledu méně atraktivními, což nahrává zájmu o investiční produkty životního pojištění, kde aktuálně nabízíme fond Stabilita 6. S garancí 20 % výnosu za šestiletou dobu splatnosti tak představuje tento fond zajímavou možnost zhodnocení.“

David Leiss, ředitel Odboru produktového vývoje a komunikace KB Pojišťovny

Podkladem fondu Stabilita 6 je SGI Clean Energy and Future Mobility ESG Filtered 8 % VT ER Index, který se soustředí na perspektivní sektory, jako jsou obnovitelné zdroje energie a vývoj nových technologií spojených s jejich skladováním, sdílenou mobilitou, vývojem autonomních vozidel či novými způsoby dopravy, přičemž vybrány byly společnosti s největší tržní kapitalizací. Výkonnost fondu je tak spojena s předními firmami v těchto oblastech a nabízí investorům šanci participovat na růstu tohoto dynamického segmentu trhu.

„Zajištěný fond Stabilita 6 je ideální pro klienty, kteří hledají dlouhodobé investiční řešení a chtějí participovat na zhodnocení aktivně spravovaných fondů bez rizika ztráty. Aktuální tranše má pro investory ještě něco navíc – garantovaný 20% výnos,” dodává David Leiss.

Detaily k zajištěnému fondu Stabilita 6 a jeho podmínkách jsou k dispozici ZDE.


KB Pojišťovna je obchodní značka, kterou Komerční pojišťovna, a.s., (poskytovatel produktu) používá k marketingové komunikaci.

Alena Čurgaliová
curgaliova@komercpoj.cz
+420 602 658 938