Komerční banka, MONETA Money Bank, Air Bank a UniCredit Bank startují sdílení bankomatů

V loňském roce Komerční banka a Moneta Money Bank zahájily spolupráci v oblasti sdílení bankomatů na území České republiky. Od 1. února 2023 se ke sdílení přidávají také Air Bank a UniCredit Bank. Současně budou spuštěny společné webové stránky www.sdilenybankomat.cz.

1. 2. 2023 10:00

Cílem iniciativy sdílení bankomatů je zvýšit dostupnost hotovostních služeb pro klienty a současně akcelerovat aktivity v zájmu udržitelného rozvoje. Výběr hotovosti je jednou ze základních služeb, které banky klientům poskytují, a proto se všechny čtyři banky, které se zapojily do sdílení bankomatů, dohodly na tom, že umožní výběr hotovosti svým klientům ze všech partnerských bankomatů za stejných cenových podmínek jako ve vlastní bankomatové síti.

Součástí společné iniciativy je také přesun duplicitních bankomatů. Když na jednom místě stojí vedle sebe dva sdílené bankomaty (typicky např. v nákupních centrech), jeden z nich banky přesunou tam, kde předtím zcela chyběl. K 31. 1. 2023 už takto Komerční banka a MONETA Money Bank společně přesunuly 28 bankomatů.

Elektřina, údržba, doplňování peněz a mnoho dalšího jsou náklady, které lze optimalizovat, pokud se z několika sítí bankomatů stane jedna. Společně jsme na cestě k udržitelné budoucnosti, a proto vše, co děláme, děláme s ohledem na přírodu a životní prostředí.

Veškeré informace ke sdílení bankomatové sítě naleznete na www.sdilenybankomat.cz.

Šárka Nevoralová
Komunikace KB
mobil.: +420 734 236 325
sarka_nevoralova@kb.cz