• Vše o KB
  • Tiskové zprávy
  • Komerční banka spojila síly s králem fandění Cameronem Hughesem. Vystoupí v její nové reklamní kampani

Komerční banka spojila síly s králem fandění Cameronem Hughesem. Vystoupí v její nové reklamní kampani

Komerční banka se dohodla na spolupráci s Cameronem Hughesem, celosvětovým králem nejen sportovního fandění. Cameron Hughes dokáže svou pozitivní energií vytvořit atmosféru soudržnosti, nadšení a radosti, a to nejen při sportovních událostech, ale i v osobním životě. Po celém světě se mu daří burcovat diváky, aby povzbudili svůj tým na cestě k vítězství. Totéž dokázal i v posledních týdnech v Česku, kde se všichni hokejoví fanoušci těší na domácí hokejový šampionát. Podpora v cestě za snem, cestě k úspěchu, společné sdílení radosti, ale také zájem o lední hokej a vše, co se kolem něj točí, spojuje Camerona s Komerční bankou. Proto s ním banka začala spolupracovat již v loňském roce s cílem zařadit ho do své reklamní kampaně, která odstartovala 1. března 2024.

4. 3. 2024 16:00

KB a Cameron Hughes vyznávají podobné hodnoty – podpora a fandění, společné odhodlání, radost a energie při dosahování velkých i malých cílů. Proto Cameron Hughes přijel do České republiky pracovně, a to na pozvání Komerční banky.

„Od loňského roku jsme probírali možnosti vzájemné spolupráce právě s ohledem na hodnoty, které s Cameronem sdílíme. Diskuzi a přípravy se podařilo dovést do úspěšného konce a dohodnout se na účasti Camerona Hughese na kampani Komerční banky.“

Hana Kovářová, výkonná ředitelka pro Brand strategii a komunikaci Komerční banky

Kampaň bude vyjadřovat nadšení pro společné odhodlání a podporu při dosahování menších či větších úspěchů a bude nasazena v televizi, v onlinu, na outdoorových plochách, ale i na dalších reklamních nosičích.

Právě hokej jako sport, který se v Česku těší masivní popularitě, a kde symbolem je společná radost z výhry a společné fandění, byl vybrán jako základ příběhu, který se v kampani odehrává: 

Spot je vytvořený časosběrnou formou. Začínáme malou holčičkou, 7 let, a ve finále máme 20letou reprezentační hráčku. Ta na počátku se zájmem sleduje hokejisty, vžívá se do jejich hry a sama se vidí, jak by ji týmová hra bavila. Rodiče si toho také všimnou a plně ji podpoří. Společně vybírají brusle, společně sdílejí první úspěchy a Komerční banka stojí po boku se svými produkty v rámci nabídky Nové éry bankovnictví. Holčička se připravuje na zápas, fotí si selfie se spoluhráči a posílá ho mamince. Hra se rozbíhá, holčička skóruje a v publiku se rozpoutá fandící „šílenství“, kterému dominuje Cameron Hughes. Cameron tančí a všichni oslavují společný úspěch v týmové hře.

Na kampaň bude navázána akviziční nabídka pro ty, kdo se rozhodnou otevřít si během kampaně účet u Komerční banky:

Cameron v dresu národního týmu stupňuje svou show uprostřed davu nadšených fanoušků. V následujícím záběru se zobrazí důvod jejich nadšení – na projekční kostce nad ledem se objevuje akviziční nabídka KB: 2 000 KČ PRO NOVÉ KLIENTY, kteří si otevřou v aplikaci KB+ nový účet.

„Stejně tak jako vy podporujete své blízké na cestě za jejich odhodláním, tak i my podporujeme vás, naše klienty. Vyzkoušejte si naše neustále se zlepšující bankovní služby včetně účtu zdarma a jako nový klient získáte finanční bonus na jejich vyzkoušení.“

Lukáš Prokop, manažer pro Strategii značky v KB

Další údaje o chystané kampani KB

  • Reklamní kampaň pro KB vytvořila kreativní agentura VCCP;
  • Režie spotu se chopilo režisérské duo Mugshots - Tomáš Brožek a Jindra Malík;
  • Produkci zajistila agentura Boogie Films - Jan Honza Hrubec (Executive Producer) a Adam Urich (Producer);
  • Mediální agenturou je Dentsu a kampaň bude nasazena od 1. března na následující externí komunikační kanály:
    - TV spot, OOH, dále digitální nosiče (bannery, branding), sociální média, on-line video, bumpery a stories.
    - Komerční banka nasadí kampaň také na interní komunikační kanály na svých pobočkách a dalších místech.

CAMERON HUGHES: celosvětový král nejen sportovního fandění

Již více než 30 let Kanaďan Cameron Hughes rozpaluje davy na sportovních akcích po celém světě. Jako jediný profesionální sportovní bavič svého druhu na světě vystoupil Cameron doposud na více než 1 500 akcích včetně dvou olympijských her, pěti finále NBA, tří finále Stanley Cupu a tenisového turnaje US Open. Jeho neutuchající optimismus, nakažlivé povzbuzování a nespoutaný tanec potěšily a dodaly energii nic netušícím davům a uložily Cameronova nesmazatelného ducha do paměti více než 30 milionů lidí, často aniž by kdokoli věděl, kdo muž se slavnými tanečními pohyby ve skutečnosti je.

Ačkoli se Cameron specializuje na to, aby lidem pomohl prožít nefalšovanou radost a nadšení díky smíchu a uvolnění, jádro jeho příběhu je stejně tak o riskování, nabourávání společenských konvencí, snaze o maximální výkon a o „fandění“, jak se dostat dál a k vyšším cílům. Jeho neotřelá metoda propojování a inspirování davů se uplatnila nejen na největších světových sportovištích, ale také na firemních akcích pro některé z nejznámějších nadnárodních korporací, stejně jako ve filantropické a charitativní službě potřebným.

Když Cameron spustil svou show na tenisovém utkání US Open před zraky diváků, a hlavně tenisové jedničky Novaka Djokoviče, který sám nedokázal odolat Cameronově tanci a nechal se strhnout, dostalo se mu z jeho úst následujícího ocenění: „Jsi nejlepší tanečník. Jsi nejlepší tanečník v celém New Yorku. Dělej to, co děláš, kámo!"

Cameron toho za svůj život zažil opravdu mnoho. Mimo jiné si hrál na schovávanou a vyrůstal s budoucím kanadským premiérem Justinem Trudeauem nebo se skvěle bavil na afterparty s Princem po premiéře filmu Sesterstvo putovních kalhot. Zahrál si ve videoklipu Alanis Morissette, „vyhodil“ Machine Gun Kellyho ze slavnostního průvodu Cleveland Cavaliers a účastnil se například natáčení seriálů Přátelé a dalších aktivit. K 30. výročí Cameronovy kariéry mu na oslavu přišel osobně pogratulovat kanadský premiér Justin Trudeau.

Šárka Nevoralová
+420 734 236 325
sarka_nevoralova@kb.cz

Michal Teubner
+420 606 653 219
michal_teubner@kb.cz

Tomáš Zavoral
+420 731 493 296
tomas_zavoral@kb.cz