Pětina investic financovaných společností SG Equipment Finance je udržitelných

Celkový objem firemních investic, které společnost SG Equipment Finance financovala v Čechách a na Slovensku v loňském roce, dosáhl objemu 14,693 miliardy korun. Z toho udržitelné investice tvoří 19,4 %, v absolutním vyjádření tedy téměř tři miliardy korun. Neziskové organizace SGEF podpořil částkou 690 tisíc korun.

30. 3. 2023 14:00

„Objem financovaných investic je druhý nejlepší v naší historii. Vzhledem k tomu, jak složitý uplynulý rok na trhu byl, je pro nás výsledkem velmi cenným. Nejvýraznější tržní podíly jsme obhájili v našich klíčových segmentech, kterými je dopravní a stavební technika, stroje a high-tech technologie,“ uvádí Reinhold Knödl, generální ředitel SG Equipment Finance v České a Slovenské republice.

SGEF navýšil objem udržitelného financování na 2,8 miliardy korun, tedy o 47 % oproti roku 2021. „Realizovali jsme celkem 522 transakcí splňujících ESG kritéria, ty nejvýznamnější se týkaly pořízení elektrických lokomotiv, autobusů pro veřejnou dopravu, budování železniční infrastruktury a výroby elektromotorů,“ specifikuje Eva Jiránková, obchodní ředitelka SGEFu s odpovědností za oblast ESG. Velký zájem měly firmy také o nový produkt Fotovoltaika za korunu, který SGEF vyvinul ve spolupráci s KB a ČEZ ESCO. „V loňském roce jsme financovali a schválili financování solárních elektráren v objemu 172,5 milionu korun,“ doplňuje Eva Jiránková.

Digitalizace 
Také rok 2022 byl ve znamení digitalizace procesů. V pilotním provozu SGEF zahájil podepisování smluv pomocí bankovní identity. Pro prostředí B2B, kdy smlouvu podepisuje několik stran, tak vyvinul unikátní řešení. Smart office a digitalizace dalších procesů se projevily také na spotřebě papíru, která ve SGEFu klesla o 17 % při srovnatelném počtu smluv.

 Podpora Nadace Jistota a Dobrého anděla
SGEF a jeho zaměstnanci věnovali Nadaci Komerční banky Jistota 650 700 korun a Dobrému andělu 39 300 korun. Podpořili tak samoživitele, Ukrajinu a rodiny zasažené vážnou nemocí. Na těchto částkách se velkou měrou podíleli sami zaměstnanci, ať už finančně nebo různými aktivitami. Kromě finanční podpory také darovali krev, uspořádali sbírku pro ukrajinské uprchlíky a jezdili na kole pro dobrou věc. 

Šárka Nevoralová
Tisková mluvčí KB
mobil: +420 734 236 325
sarka_nevoralova@kb.cz

Kamila Nosková
Communication and Marketing Specialist
mobil: +420 725 811 204
kamila.noskova@sgef.cz