Skupina Komerční banky má novou PR agenturu

Od ledna 2024 začne Skupina Komerční banky spolupracovat s novou PR agenturou. V tendru zvítězila agentura Svengali Communications. Služby bude za vítěznou agenturu zajišťovat tým Markéty Dvořáčkové a Marka Pražáka.

12. 12. 2023 16:00

V červnu 2023 Skupina KB realizovala průzkum trhu v oblasti Public Relations, do kterého se PR agentury, které měly zájem, mohly přihlásit. Celkem tak učinilo 14 PR agentur, které pak pokračovaly v uzavřeném výběrovém řízení.

„V roce 2023 jsme začali psát novou kapitolu příběhu Komerční banky, kdy jsme klientům představili novou éru bankovnictví, která je udržitelnější, flexibilnější, jednodušší a otevřená pro všechny. Nejen marketingová, ale i PR komunikace hraje klíčovou roli v úspěšném startu nové éry bankovnictví a jejímu přiblížení široké veřejnosti. Proto se velmi těším na spolupráci s agenturou Svengali Communications, která bude mít za cíl posunout dále naši PR komunikaci a zároveň děkuji stávající PR agentuře Crest Communication za tříletou podporu a pomoc se startem nové éry bankovnictví.“

Hana Kovářová, výkonná ředitelka pro strategii značky a komunikaci Skupiny Komerční banky

„Komerční banka prochází výraznou technologickou transformací a i my bychom ve spolupráci s ní k oslovení nových i stávajících klientů využívali nejmodernější komunikační nástroje. Prostřednictvím inovativních integrovaných kampaní chceme Čechy motivovat ke společnému tvoření lepší a udržitelné budoucnosti.“

Markéta Dvořáčková, managing partnerka Svengali Communications

Svengali Communcations působí na tuzemském trhu od roku 2008, v posledních létech zvyšuje počty klientů a rozšiřuje svůj tým. Pro Komerční banku bude servis zajišťovat managing partnerka Markéta Dvořáčková a managing partner Marek Pražák. Mezi významné zákazníky agentury patří Plzeňský Prazdroj, Česká bankovní asociace, hlavní město Praha, pražský Institut plánování a rozvoje, Karlín Group, Amádeus Real či Motorpal, agentura má na starosti také komunikaci výstavby dálnice D3 formou PPP projektu. Svengali Communications se specializuje na tvorbu integrovaných komunikačních kampaní. Na letošní České ceně za PR – Lemur se stala s dvanácti proměněnými nominacemi ze šestnácti nejúspěšnější komunikační agenturou a zároveň získala od PR Klubu ocenění Agentura roku 2023. Prvenství získala i na světové soutěži komunikačních kampaní World PR and Communication Awards a na letošních cenách za efektivitu kampaní Effie si odnesla tři sošky včetně jednoho zlata.

Šárka Nevoralová
+420 734 236 325
sarka_nevoralova@kb.cz

Michal Teubner
+420 606 653 219
michal_teubner@kb.cz

Tomáš Zavoral
+420 731 493 296
tomas_zavoral@kb.cz