Komerční banka a Agrární komora ČR prohloubily vzájemnou spolupráci

Komerční banka (KB) a Agrární komora ČR (komora) prodloužily smlouvu o spolupráci. Prioritou kooperace je efektivní financování zemědělských investic s využitím čerpání dotačních zdrojů z ČR a EU, ale i zvýhodněných zemědělských programů připravených ve spolupráci s evropskými finančními institucemi.

29. 1. 2018 0:00

„Dlouholeté zkušenosti Komerční banky v přípravě projektů a spolufinancování při čerpání dotačních programů chceme nyní intenzivněji aplikovat v zemědělství a potravinářství. V  agrárním sektoru vidíme prostor zejména ve financování inovativních rozvojových investic a energetických úspor, což nám potvrdil i loni realizovaný průzkum mezi zemědělci sdruženými v Agrární komoře ČR. KB je připravena poskytnout financování včetně spolupráce při čerpání dotačních zdrojů z ČR a EU, ale i zvýhodněných programů připravených ve spolupráci s evropskými finančními institucemi, například na inovace nebo energetické úspory. Na ty máme připraven unikátní produkt nabízený ve spolupráci s Evropskou investiční bankou (EIB) ÚVĚR EUROENERGIE. Lze jej čerpat například na zateplení, rekonstrukci vytápění nebo vzduchotechniky, využití odpadního tepla nebo obnovu výrobního zařízení s nižšími nároky na energie. KB je první bankou v Evropě a jedinou v ČR, která jej nabízí. Zkrátka ale nepřijde ani zemědělská technika. I letos budeme nabízet inovovaný Agroúvěr Premium připravený ve spolupráci s dceřinou společností SG Equipment Finance, který lze využít v případě zájmu o investici do strojního zařízení či vybavení. Agroúvěr Premium je vytvořen na míru podle podmínek programu Podpůrného a garančního rolnického a  lesnického fondu „Zemědělec“ a počítá tedy s úrokovou podporou. Zemědělci jej budou moci využít i na stroje, které budou představeny na letošním veletrhu Techagro v Brně, kde bude mít KB také svůj stánek.“

Leoš Souček, zástupce výkonného ředitele pro Marketing a Komunikaci KB

Od prodloužení stávající smlouvy očekávají Komerční banka s Agrární komorou ČR i další kvalitativní rozvoj vzájemné komunikace a informovanosti. Současně budou spolupracovat také na dalších společných aktivitách.