Překvapivé zjištění - U prvního drive up bankomatu v ČR převládají vklady nad výběry

Zajímavé výsledky přinesla statistika využívání prvního Drive-up bankomatu v České republice, který spustila Komerční banka ve spolupráci s Benzinou letos v červenci na čerpací stanici v Argentinské ulici v Praze. Za dva měsíce fungování činil objem vkladů téměř 10 milionů Kč, kdežto výběry přesáhly 8 milionů Kč.

13. 9. 2018 14:15

„Statistické údaje o využívání jediného Drive-up bankomatu pro nás byly skutečně nečekané. Po bližším prozkoumání údajů jsme došli k závěru, že tento bankomat využívají ve velké míře podnikatelé, pro které je pohodlné nasednout s denní tržbou do auta a cestou domů ji jednoduše a hlavně bezpečně vložit do Drive-up bankomatu.“

Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Transakční a platební služby KB

Výhodou Drive-up bankomatu je stejně jako u rychlého občerstvení pohodlný výběr nebo vklad přímo ze staženého okénka auta. Tuto novou službu zavádí Komerční banka ve spolupráci se společností Benzina. První bankomat v České republice speciálně určený pro motoristy byl zprovozněn na čerpací stanici Benziny v Argentinské ulici, Praha Holešovice.

„Jsme největším řetězcem pohonných hmot a také největší kavárnou čítající 406 čerpacích stanic. Neustále zvyšujeme komfort spojený s návštěvou našich stanic. Modernizujeme náš systém občerstvení Stop Cafe a rozšiřujeme nabídku produktů a služeb. Zavedli jsme našimi zákazníky oceňované služby, jako wifi zóny s možností dobít si telefony či počítače a připravujeme mobilní platformu, jejíž první vlaštovkou je úspěšná aplikace Mycí digi linka. Jsme rádi, že řidiči v krátké době přijmuli i další naši novinku, kterou je možnost vybírat či vkládat na našich čerpacích stanicích hotovost přímo ze sedadla svého vozu.“

Tomasz Wiatrak, člen představenstva skupiny Unipetrol zodpovědný za maloobchod

Speciální bankomat určený pro motoristy je výškově upraven pro pohodlné ovládání z okénka automobilu, a to i v případě SUV nebo dodávek. Tento bankomat Komerční banky je v provozu 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

„Pilotní projekt bankomatu na čerpací stanici v pražské Argentinské ulici se osvědčil. Od doby jeho instalace je hojně využíván a řidiči si rychle zvykli na pohodlí výběrů i vkladů z okénka vozu. Ještě tento rok plánujeme instalovat další bankomat v Hradci Králové,“ shrnul Marek Zouvala, ředitel společnosti Benzina, odštěpného závodu skupiny Unipetrol.

Síť bankomatů Komerční banky je se 762 přístroji třetí největší v České republice. V počtu vkladových bankomatů je pak KB na prvním místě. Vkládat hotovost je možné na 295 bankomatech Komerční banky. Z bankomatů KB klienti denně vyberou přes 343 milionů korun. Za stejnou dobu do nich vloží přes 106 milionů korun. Každý měsíc se uskuteční 2,2 milionu výběrů hotovosti.

Drive-up bankomat

Na fotografii zprava: Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Transakční a platební služby Komerční banky; Marek Zouvala, ředitel společnosti Benzina, odštěpného závodu skupiny Unipetrol; Martin Dolejš, ředitel obchodu a rozvoje společnosti Mastercard.