• Vše o KB
  • Tiskové zprávy
  • SG Equipment Finance převzala aktivity společnosti IKB Leasing SR, slovenského poskytovatele finančních služeb

SG Equipment Finance převzala aktivity společnosti IKB Leasing SR, slovenského poskytovatele finančních služeb

Společnost SG Equipment Finance Czech Republic (SGEF) oznámila akvizici slovenského poskytovatele finančních služeb, společnosti IKB Leasing SR, s.r.o. SGEF tak dále posiluje svou pozici na slovenském trhu, kde prostřednictvím své organizační složky v roce 2017 poskytl svým klientům financování v objemu 1 miliardy korun.

8. 10. 2018 16:00

Společnost SG Equipment Finance převzala kompletní portfolio platných smluv společnosti IKB Leasing SR. Změna se týká všech klientů, kterých je několik stovek a kteří využívají především služby financování strojů a zařízení.

„Klienti IKB Leasing SR získávají díky akvizici naší společností silného partnera, jehož know-how a kapitálová síla sahají daleko za hranice Slovenska i České republiky. Skupina Société Générale, jejíž jsme součástí, patří mezi největší finanční skupiny v Evropě. I díky tomu mají naši klienti mimo jiné přístup k výhodným úvěrům s podporou evropských institucí a mohou těžit ze silné kapitálové pozice skupiny.“

Petr Němec, finanční a provozní ředitel SG Equipment Finance v České republice a na Slovensku

SGEF poskytl v roce 2017 klientům v České republice a na Slovensku financování v objemu 12 miliard korun. V České republice obhájil druhou příčku na žebříčku trhu nebankovního financování firem.