SGEF potvrdil svoji silnou pozici na trhu

Společnost SG Equipment Finance (SGEF) poskytla v roce 2017 klientům v České republice financování v objemu 9,8 miliard korun a obhájila druhou příčku na žebříčku trhu nebankovního financování firem. Téměř pětinu financování poskytla formou operativního leasingu, rostoucí zájem o tento produkt měli především klienti při pořízení dopravní techniky.

27. 3. 2018 12:30

„Naše pozice v rámci ČLFA znamená 18% tržní podíl na našem cílovém trhu dopravní techniky, strojů a zařízení, což odpovídá našim ambicím v tomto velmi konkurenčním prostředí. Zvlášť si ceníme našeho prvenství a pětinového tržního podílu v dopravní technice, na kterou jsme poskytli celkem 4,4 miliardy Kč, a to navzdory poklesu nových registrací. Na trhu stavební techniky jsme investice podpořili 1,1 miliardou Kč, což činí téměř třetinový tržní podíl. Díky partnerství s předními dodavateli IT technologií jsme získali 45% podíl v oblasti financování high-tech.“

Reinhold Knödl, generální ředitel SG Equipment Finance v České republice a na Slovensku

Financování strojů a zařízení SGEF navýšil o 16 % na 2 miliardy Kč. V segmentu letecké a železniční techniky objem nově uzavřených smluv u SGEF dosáhl 735 milionů Kč a jeho tržní podíl vzrostl z 29 % na 38 %. 

SGEF nabízí leasingové i úvěrové produkty. Podíl obou typů financování byl v minulém roce vyrovnaný. V oblasti leasingu se téměř třetina nových obchodů (31 %) uskutečnila prostřednictvím finančního leasingu, na operativní leasing připadlo 18 %. Úvěry pro podnikatele tvořily 51 % portfolia SGEF. Rostoucí zájem o operativní leasing projevily zejména dopravní firmy, které jím financovaly 11 % všech investic směřujících do nákupu autobusů (v roce 2016 to bylo 7 %).

Produktovou novinkou, kterou SGEF představil v loňském roce, je operativní leasing se službami. Klienti tak mohou nákladní automobily, autobusy a jinou dopravní techniku pořídit na leasing, v jehož splátkách jsou zahrnuty servisní služby jako údržba a opravy vozu, silniční daň, poplatek za autorádio a pojištění.