V Komerční bance prudce roste zájem o vkladové bankomaty

Klienti Komerční banky (KB) uložili prostřednictvím vkladových bankomatů (DATM) za rok 2017 více než 28 miliard korun. Meziročně došlo k nárůstu o 130 %. 1,4 milionu byl celkový počet vkladových transakcí za minulý rok. Komerční banka provozuje nejširší síť vkladových bankomatů (celkem 240 DATM), v letošním roce zprovozní dalších 90. Vklad hotovosti prostřednictvím vkladových bankomatů Komerční banky je bez poplatků.

3. 4. 2018 10:45

Obliba vkladových bankomatů Komerční banky stále roste. Klienti KB vložili tímto způsobem za uplynulý rok přes 28 miliard korun, což znamená v porovnání s rokem 2016 130% nárůst. Klienti oceňují zejména snadné, intuitivní ovládání a také skutečnost, že vkládat hotovost prostřednictvím vkladového bankomatu lze i mimo otevírací dobu poboček. V tomto čase se pravidelně uskutečňuje více jak třetina všech vkladových operací.

„Vkladové bankomaty se stávají stále preferovanější variantou ukládání hotovosti na bankovní účet. Bez čekání, v jakoukoli denní či noční hodinu a bezpečně připíše vkladový bankomat vloženou částku zpravidla do dvou minut na zvolený účet. Dnes už si běžně pro hotovost na pokladní přepážku pobočky prakticky nikdo nechodí. Všichni využívají rychlejší a dostupnější bankomat. Stejně tomu bude velmi brzy i u vkladových bankomatů.“

Jana Švábenská, výkonná ředitelka pro Transakční a platební služby Komerční banky

V průměru se každý měsíc prostřednictvím vkladových bankomatů Komerční banky uskuteční přes 120 tisíc transakcí s průměrným vkladem téměř 21 tisíc Kč.

Vkládat lze bankovky v českých korunách, a to jak na korunové účty, tak i na účty vedené v cizích měnách (CAD, CHF, GBP, USD, EUR). Vkládaná částka může být až 300 tisíc Kč a 200 kusů bankovek na jednu transakci.

Majitelé účtu si mohou dále zřídit vkladovou kartu, která umožnuje provádět vklady prostřednictvím třetích osob. Vkladovou kartou nelze vybírat hotovost ani provádět žádné jiné platební transakce. Nejčastěji ji proto využívají podnikatelé a firmy pro odvody tržeb prostřednictvím svých zaměstnanců.

Komerční banka provozuje v současné době 240 vkladových bankomatů, což představuje největší počet v ČR. Na konci roku 2018 plánuje KB mít z celkového počtu 770 bankomatů 330 vkladových.