• Vše o KB
  • Tiskové zprávy
  • Apple Pay za týden naprosto převálcoval Google Pay, KB má historicky první platbu Apple Pay v ČR

Apple Pay za týden naprosto převálcoval Google Pay, KB má historicky první platbu Apple Pay v ČR

Pouhý týden stačil Apple Pay v Komerční bance na to, aby počtem klientů naprosto zastínil již přes rok dostupnou obdobnou službu Google Pay. Počet klientů - využívajících k platbám mobilní telefon se symbolem nakousnutého jablka - je za sedm dnů o 50 % vyšší, než kolik nasbíral Google Pay za 14 měsíců. Počet karet, které jsou aktivované na telefonech Apple Pay nebo hodinkách Apple Watch, dosáhl hranice 50 tisíc. Celkový týdenní objem transakcí v KB prostřednictvím Apple Pay činil 51 milionů Kč.

27. 2. 2019 13:00

„Zajímavostí je, že si pohodlnou, rychlou a bezpečnou platbu prostřednictvím mobilního telefonu Apple oblíbili zejména muži, kteří tvoří 84 % všech uživatelů. Nejmladšímu aktivně platícímu klientovi Komerční banky s Apple Pay je 13 let, naopak nejstarší nedávno oslavil 81. narozeniny.“

Monika Truchliková, vedoucí Tribe Cash, Cards and ATMs v Komerční bance

Zajímavostí v případě Apple Pay je skutečnost, že historicky první platba v ČR se uskutečnila již 30. října 2018. Klient Komerční banky „zkusil“ zaplatit přes Apple Pay svou objednávku v restauraci McDonald v Praze a platba ve výši 35 Kč překvapivě „prošla“. Klient se trefil do krátkodobé časové mezery, která vznikla v průběhu testování a umožnila platbu zrealizovat.

Kromě plateb v českých korunách a eurech uskutečnili klienti Komerční banky platby i v měnách těchto zemí -  Dánsko, Velká Británie, Island, Polsko, Rumunsko, Švédsko. Komerční banka byla během příprav na spuštění Apple Pay pro své klienty v osobním kontaktu se zástupci evropské centrály společnosti Apple v Londýně.