Komerčka má Apple Pay

Komerční banka umožňuje jako jedna z prvních českých bank svým klientům platit prostřednictvím služby Apple Pay. Službu stačí jednoduše aktivovat v aplikaci Wallet, která je předinstalovaná přímo v mobilním telefonu Apple.

19. 2. 2019 9:00

„Již před koncem loňského roku se podařilo jednomu z klientů KB a zároveň nadšenému uživateli produktů společnosti Apple, který nebyl součástí testovací skupiny, zaplatit prostřednictvím Apple Pay. Přestože šlo o náhodnou transakci, bylo již tehdy nadmíru jasné, jak netrpěliví někteří uživatelé mobilních telefonů od Applu jsou.“

Vladimír Jeřábek, člen představenstva Komerční banky

Z průzkumu, který pro KB realizovala agentura IPSOS, vyplývá, že na Apple Pay se těší zejména mladá generace. Ve věkové kategorii 18 až 26 let si chce tuto službu pořídit 53 % mladých lidí. Téměř 40 % přihlášení do Mobilní banky KB je s telefonem značky Apple, očekáváme proto velkým zájem o tuto technologickou novinku.

Bezpečnost je základním stavebním prvkem Apple Pay. Platební služba nepracuje s reálným číslem platební karty, ale pouze s jeho digitální verzí, která je unikátní pro každé dané mobilní zařízení. K předání čísla karty obchodníkovi proto nedochází. KB také umožňuje zamknutí a odemknutí platebních karet v jejich plastové podobě i v rámci Apple Pay.

KB také jako první banka v ČR klientům poskytla aplikaci pro Apple Watch s možností sledovat svůj zůstatek na účtu a transakční historii. Díky Apple Pay je nyní možné hodinkami i platit.

Více informací o Apple Pay