Komerční banka znovu uklízela Česko

Zaměstnanci Komerční banky se aktivně přidali k již tradiční úklidové akci Ukliďme Česko. Do úklidu se zapojili v Praze a dalších městech - například v Jičíně, Prostějově nebo Uherském Hradišti. KB je již několik let partnerem iniciativy Ukliďme Česko, která je součástí mezinárodní akce Ukliďme svět.

3. 10. 2019 9:00

„Opravdu si cením toho, že našim zaměstnancům tolik záleží na tom, v jakém prostředí žijeme, a že se pravidelně zapojují do akce Ukliďme Česko. Největším problémem s odpadky je skutečnost, že lidé si na smetí ve svém okolí zvykají a dostavuje se u nich slepota ke smetí. Tři roky jsem pracoval pro organizaci World Cleanup Day, s cílem uspořádat první celosvětový úklidový den v roce 2018. Můj tým vytvořil globální databázi odpadů World Waste Database. Jejím konkrétním účelem je konsolidovat údaje o smetí a problém se znečištěním zviditelnit jak pro společnost, tak pro rozhodující činitele. Tyto úklidové akce vždy lidi znovu na smetí upozorní a u ostatních posílí povědomí o tom, jak špatná je situace v reálu. Jsem proto hrdý na to, že zaměstnanci KB pracují pro změnu.“

Margus Simson, člen představenstva Komerční banky

Letošní ročník největší dobrovolnické akce Ukliďme Česko se uskutečnil ve dnech 6. dubna a 21. září 2018. Organizátoři úklidů z Českého svazu ochránců přírody a brněnského spolku Ekosmák spočítali, že během loňských úklidových aktivit se zapojilo téměř 135 tisíc dobrovolníků na 3295 místech po celé ČR a uklidili přes 2 tisíce tun odpadu.


Pavel Zúbek
Vedoucí externí komunikace
+420 955 532 009
pavel_zubek@kb.cz