QRecorder otestoval ochranu mobilního bankovnictví KB – funguje na 100 %

Od prosince 2016 mají všichni klienti Komerční banky využívající aplikace mobilního bankovnictví (Mobilní banka a Mobilní banka Business) bezplatně k dispozici bezpečnostní řešení od IBM Trusteer. Nedávný útok prostřednictvím aplikace QRecorder stahované z Google Play potvrdil 100% funkčnost tohoto bezpečnostního řešení a nejvyšší úroveň ochrany bankovních klientů KB v ČR.

15. 4. 2019 13:45

„Při každém spuštění aplikace mobilního bankovnictví prohlédne Trusteer mobilní telefon, jestli v něm nejsou nebezpečné viry a kódy. Pokud něco objeví, ihned upozorní naše specialisty, ti klientovi zavolají a poradí mu, jak se viru zbavit. Bezchybně fungoval i v případě hackerského útoku prostřednictvím aplikace QRecorder. Mimochodem za celou dobu fungování mobilního bankovnictví Komerční banky nepřišli naši klienti ani o jednu korunu.“

David Barczi, Tribe leader Digital Channels v KB

Komerční banka byla první bankou v České republice, která přistoupila k aktivní ochraně svých klientů při používání aplikací pro mobilní bankovnictví. V prosinci 2016 začal poskytovat zdarma bezpečnostní řešení Trusteer pro chytré telefony a tablety. Téměř o dva roky dříve nabídla bezpečnostní software od stejné společnosti i uživatelům internetového bankovnictví.

Noví klienti si mohou Trusteer aktivovat při prvním spuštění, stávající klienti najdou aktivaci v menu internetového i mobilního bankovnictví.

Komerční banka má aktuálně přes 650 tisíc uživatelů mobilního bankovnictví, což je více než 40 % všech klientů. V tomto ohledu jsme na tom mezi českými bankami bezkonkurenčně nejlépe.