• Vše o KB
  • Tiskové zprávy
  • Druhá část exkluzivního průzkumu KB: Pro studenty je sdílení věcí na rozdíl od digitalizace slepá cesta

Druhá část exkluzivního průzkumu KB: Pro studenty je sdílení věcí na rozdíl od digitalizace slepá cesta

Podle druhé části z rozsáhlého exkluzivního průzkumu, který pro Komerční banku zajistila na vzorku 6602 studentů středních škol společnost INEV, si vlastnit věci v budoucnu přeje 84 % respondentů. Jen osm procent studentů se domnívá, že vlastnictví věcí nemá budoucnost a jsou zcela pro jejich sdílení.

12. 5. 2020 11:30

„Vzhledem ke skutečnosti, že je Komerční banka s inovacemi v oblasti digitálního bankovnictví výrazně aktivní, logicky nás zajímají postoje a názory mladé generace. Je pro nás překvapující, že pro mladou generaci má vlastnictví věcí stále velmi silnou budoucnost, když na druhé straně patří mezi hlavní uživatele služeb sdílené ekonomiky, například v individuální dopravě, zásilkových službách, cestování a ubytování.“

Soňa Jelínková, manažerka Interních a externích akcí, sponzoringu a CSR v Komerční bance

„Vlastnictví věcí je v české společnosti hluboce zakořeněno a je do značné míry spojeno i se společenským postavením. Otázkou spíše zůstává, vlastnictví jakých věcí má budoucnost? Pravděpodobně nejsilnější motivací bude stále vlastnictví nemovitosti, které je spojeno s těmi nejzákladnějšími lidskými potřebami a pocitem bezpečí.“

Martina Bacíková, ředitelka Institutu ekonomického vzdělávání (INEV)

INEV realizoval pro KB průzkum v rámci Ekonomické olympiády podporující finanční a ekonomické znalosti, u které je banka již druhým rokem generální partner.

Jak již ukázala první část KB průzkumu zaměřená na postoje středoškoláků k digitalizaci, o jejichž výsledcích jsme informovali veřejnost v únoru, mladí lidé na rozdíl od zdrženlivosti v záležitosti sdílení věcí vnímají jako správný krok stále silněji se projevující rozvoj digitalizace a robotizace. Podle první části KB průzkumu (6549 respondentů) si přínosy a potřeby digitalizace uvědomuje 85 % studentů středních škol. Jen osm procent respondentů se této budoucnosti obává.

Graf budoucnosti vlastnění věcí
Graf správný krok

Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz