• Vše o KB
  • Tiskové zprávy
  • Dva fintechy pod záštitou Komerční banky mění český trh a společně přichází s novým platebním řešením

Dva fintechy pod záštitou Komerční banky mění český trh a společně přichází s novým platebním řešením

Komerční banka navázala na spolupráci s fintechovým start-upem BudgetBakers a jako první banka uvádí na trh funkční řešení s využitím tzv. nepřímého dání platebního příkazu (PISP), vyplývajícího ze směrnice PSD2. Spolupráce jde nad rámec stávajících konceptů na trhu, a to díky nové službě KB – Zaplaceno.cz.

27. 4. 2020 11:00

Zaplaceno.cz slouží jako platební brána pro e-shopy umožňující rychlou platbu z účtu na účet, ale také platbu kartou a v budoucnu i odloženou a rozloženou platbu. Zároveň je to služba pro společnosti typu BudgetBakers, kde jejich uživatelé potřebují zadávat platební transakce a nedisponují platební licencí. Nová služba je aktuálně v pilotním provozu s několika desítkami e-shopů a v nejbližší době je plánováno její plošné spuštění. Zaplaceno.cz je interní startup Komerční banky.

"KB založila dceřinou společnost KB Smart Solutions, aby mohla akcelerovat interní startupy. Zaplaceno.cz, stejně jako CinCink, vzniklo jako interní startup, kdy zaměstnanci KB mají příležitost pracovat na novinkách mimo strukturu banky, za podmínek bližších podmínkám na reálném trhu. Jsem velmi rád, že se pod vedením Tomáše Fíly jako start-up leadera Zaplaceno.cz, podařilo vymyslet a dodat plně funkční řešení za tak krátkou dobu, ačkoli se jedná o službu ve velmi regulované oblasti platebního styku.“

Patrik Nový, zodpovědný za řízení KB Smart Solutions

Jedná se o zcela nový koncept placení, stejně jako bylo uvedení platby kartou na internetu. Platební tlačítka, která jsou řízená technicky i obchodně bankami, budou nahrazena platební metodou, jež umožní platit přímo z účtu na účet zdarma, pouze za podmínky držení příslušné licence. Klientům internetových obchodů to umožní platit bez použití platební karty a nutnosti vypisovat údaje z karty bez ohledu na to, u které banky mají zřízen účet. Zaplaceno.cz nabízí bezpečné a velmi pohodlné platební řešení, které doplňuje tak nabídku Komerční banky v oblasti plateb na internetu.

"Vždy jsme chtěli našim klientům z řad menších a středních podnikatelů nabídnout řešení pro přijímaní plateb na internetu, protože byli až dosud odkázáni na řešení třetích stran. Spuštěním Zaplaceno.cz doplňujeme naši nabídku internetových služeb o novou klíčovou službu, která reflektuje situaci na trhu, kdy se čím dál větší množství služeb přesouvá do prostředí internetu a s tím také roste potřeba placení v tomto prostředí. Tím, že Komerční banka spouští službu právě teď, ukazuje, že i v COVID-19 době je schopna pokračovat v nastoleném trendu inovací bankovních služeb."

Jan Kubálek, manažer pro strategii retailového bankovnictví v Komerční bance

Michal Kratochvíl, výkonný ředitel BudgetBakers, doplňuje: „Pro naše aplikace Walllet a Board a vlastně pro celý fintechový a bankovní svět je to zásadní, až revoluční inovace. Dosud jste ve Wallet a Boardu mohli své finance přehledně sledovat, jednoduše plánovat a přesně časovat. Nyní již můžete přímo i platit, a to je posun k nové kvalitě. V současné době je spuštěn beta provoz, přirozeně jsme začali s klienty KB a následně budeme připojovat další banky tak, abychom je v červnu měli integrovány všechny.“

Spolupráce s BudgetBakers je dalším krokem v naší strategii, která má za cíl přinášet našim klientům služby podporující jejich rozvoj.


Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz