Komerční banka a Citibank poskytly první syndikovaný úvěr z programu COVID Plus

Komerční banka a Citibank financovaly úvěr zajištěný zárukou COVID Plus, kterou EGAP poskytl vůbec poprvé pro syndikovaný úvěr.

22. 12. 2020 8:00

Komerční banka, a.s. a Citibank Europe plc, organizační složka společně aranžovaly a poskytly společnosti Kiwi.com střednědobé financování ve výši EUR 45,000,000 s využitím záruky COVID Plus od společnosti EGAP. Toto financování podpoří finanční pozici společnosti Kiwi.com v průběhu pandemie Covid-19. Obě banky již se společností úspěšně spolupracující několik let.

,,Jsme velmi rádi, že jsme se mohli jako první podílet na rozšíření programu COVID Plus také na syndikované financování a pokračovat v podpoře inovativních firem, mezi které společnost Kiwi.com bezesporu patří. Zároveň věříme, že tento pilotní obchod podpoří vznik podobných transakcí napříč bankovním trhem, a díky spolupráci s EGAP umožní využití schválené vládní podpory i jiným společnostem.”

Radim Exner, ředitel syndikovaného a projektového financování v Komerční bance

„Tato transakce je první svého druhu na českém trhu. Jsme potěšeni, že jsme ji mohli díky výborné spolupráci s partnery úspěšně dokončit a podpořit našeho dlouhodobého klienta, který patří ke špičkovým technologickým společnostem s globální působností. Zároveň otevírá cestu pro další české společnosti, které plánují využít podporu v programu COVID Plus při zapojení více bankovních institucí.“

Baris Tezcan, ředitel komerčního bankovnictví pro region střední Evropy ze Citibank

„Rozhodli jsme se pro čerpání této půjčky, abychom posílili naši finanční pozici a úspěšně provedli firmu dopady pandemie. Vážíme si uznání a důvěry, kterou v nás má Komerční banka a Citibank ve spolupráci s EGAP, v této bezprecedentní situaci způsobené COVID-19,” řekl Oliver Dlouhý, spoluzakladatel a CEO Kiwi.com

,,Nová smlouva pro klubové financování umožní více bankám společně financovat klienty pod jednou zárukou COVID Plus. EGAP tak vychází vstříc poptávce bankovního trhu a rozšiřuje podporu větším českým exportérům, pro něž je klubové financování určeno," doplnil místopředseda představenstva EGAP Marek Dlouhý.

Komerční banka v transakci působí také ve funkci Koordinátora, Agenta a Agenta pro zajištění. Právní poradenství aranžérům zajišťovala advokátní kancelář White&Case.


Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz

Lucie Polívková
Manažerka komunikace Citibank pro Českou republiku a Slovensko
Bucharova 2641/14, 158 02 Praha 5, Česká republika
+ 420 233 062 947
+ 420 602 871 611
lucie.polivkova@citi.com