Komerční banka a Lemonero chtějí v „chytrém financování“ e-shopů ovládnout Evropu

Komerční banka majetkově vstupuje do dalšího úspěšného fintechu, společnosti Lemonero. Tento český start-up přináší digitální platformu, která díky datům a umělé inteligenci dokáže zajistit rychlé a flexibilní provozní financování malým a středním e-shopům. Obě společnosti si kladou za cíl dobýt trh e-commerce v oblasti B2B financování a to nejen v České republice, ale i v Evropě.

21. 10. 2020 11:00

Komerční banka získává v Lemonero 11% podíl a stává se tak silným partnerem, podporujícím společnost v jejím růstu. Současně tím podpoří ambici firmy být jedničkou na poli financování e-shopů v Evropě a zcela změnit způsob, jakým dnes e-shopy získávají provozní financování. Lemonero dokáže vyřídit půjčku pro začínající e-shopy, nebo e-shopy, které potřebují kapitál k dalšímu růstu či jen vykrytí momentálního výpadku cash flow, ve velmi krátkém čase – již do 24 hodin. Celý proces funguje online včetně podpisu smlouvy a správy půjčky. Do partnerství s Komerční bankou přináší inovativní technologii a zkušenost s e-commerce trhem. Naproti tomu Komerční banka nabízí sílu a hodnotu stabilní značky a zkušenosti s obsluhou více než 10 tisíc e-shopů a velikých e-commerce hráčů. KB tímto zároveň prokazuje, že i takto mladým společnostem důvěřuje a v podobných typech partnerstvích vidí obchodní potenciál.

„Oblast e-commerce zažívá v poslední době nevídaný boom. Jednou z hlavních vizí Komerční banky je intenzivně posouvat produkty a služby nabízené klientům do digitální podoby tak, aby byly co nejpohodlnější a nejjednodušší. Součástí tohoto plánu je i oblast malých a středních podniků, kterou můžeme díky partnerství s Lemonerem nejenom digitalizovat a dále rozvíjet, ale společnými silami také pomoci s financováním vznikajících e-shopů. Chceme se dostat za hranice běžných bankovních služeb, chceme se stát lídrem ve spolupráci s inovativními fintechy a start-upy. Právě společnost Lemonero je pro tento náš cíl skvělým partnerem, jelikož dokazuje, že i mladé start-upy mohou být vhodným partnerem pro stabilní finanční instituci, jakou je Komerční banka.“

David Formánek, člen představenstva Komerční banky

„Naší vizí je zjednodušit e-shopům přístup ke kapitálu, který tak nutně potřebují k růstu. Celý segment malých a středních e-shopů vnímáme jako extrémně podfinancovaný a věříme, že díky naší platformě dokážeme dostat peníze do e-shopů, které na ně v současnosti nedosáhnou, nebo mají cestu k nim složitou a zdlouhavou. Celý proces jsme zjednodušili natolik, aby se mohli majitelé eshopů soustředit na své podnikání a dělat naplno co je baví. Věříme, že s Komerční bankou jako partnerem, se nám tuto vizi podaří naplnit a pomůžeme co nejvíce e-shopům nejen v ČR ale brzy v celé Evropě, získat rychlý a flexibilní provozní kapitál.“

Jan Laštůvka, CEO Lemonero 

Spolupráce s Lemonero je dalším úspěšným partnerstvím uzavřeným za pomoci dceřiné společnosti Komerční banky - KB SmartSolutions. Komerční banka si klade za cíl prostřednictvím této i dalších spoluprací z dílny KB SmartSolutions přinést technologickou a produktovou revoluci v bankovním sektoru a podílet se na budování bankovnictví budoucnosti.

Za Lemonerem stojí ambiciózní tým pod vedením Jana Laštůvky, který má za sebou mimo jiné zkušenosti z budování globálního start-upu MonkeyData, jehož služby používá v současnosti vice než 30 000 eshopů po celém světě. Na pozici produktového šéfa Lemonera pak působí Luboš Malík, který je také jedním ze spoluzakladatelů MonkeyData. Letos navíc získalo Lemonero 3. místo v prestižní soutěži Vodafone Nápad roku 2020, což jenom dokazuje, že se silným partnerem v zádech má další úspěchy na dosah.

Fotografie
Na fotografii zleva: Jiří Přibyl (jednatel KB SmartSolutions), Petr Kalanyos (Company Developer z KB SmartSolutions odpovědný za spolupráci s Lemonero), Luboš Malík (CPO & Founder Lemonero), Jan Laštůvka (CEO & Founder Lemonero), Patrik Nový (jednatel KB SmartSolutions), Luboš Martinák (Finanční analytik KB).

Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz

Marek Cieslar
Komunikace Lemonero
+420 602 134 670
marek.cieslar@rubikonpr.cz