Komerční banka má akreditaci Bankovní identity

Komerční banka získala akreditaci pro správu kvalifikovaného systému elektronické identifikace! Naplnila tak podmínky zákona o elektronické identifikaci č. 250/2017 Sb. Její klienti budou moci od roku 2021 využívat svou digitální bankovní identitu nejen ve službách banky, jak byli doposud zvyklí, ale se stejnou jednoduchostí a přívětivostí také v digitálních službách státu a komerčních subjektů v České republice.

21. 12. 2020 10:00

„Již řadu let používají klienti KB pro přístup ke svým finančním produktům a jejich správě prostřednictvím internetového bankovnictví a mobilního bankovnictví Bankovní identitu KB a její bezpečností metody, zejména KB Klíč. Zákazníci v ni mají velkou důvěru, vždyť pomocí ní přistupují ke svým osobním, rodinným i firemním financím. Proč ji tedy nevyužít i v dalších digitálních službách mimo banku se stejnou důvěrou? Možnosti jsou opravdu široké – od komunikace se státní správou, s dodavateli energií a služeb až po nákupy na internetu. A navíc zcela zdarma a v pohodlí svého obydlí.“

Jakub Vlček, manažer pro Bankovní identitu v KB

Výpis z rejstříku trestů, podpis smlouvy s dodavatelem elektřiny nebo platba v eshopu. To je jen zlomek toho, co vše Bankovní identita v blízké budoucnosti umožní řešit. A nejen občanům nebo státu, ale i firmám, které budou moci výhody použití Bankovní identity implementovat přímo do svých procesů a nabídnout tak plně digitální služby svým klientům. 

KB se tak zařazuje po bok dalších bank, které společně podporují jeden z největších digitalizačních projektů České republiky v moderních dějinách.


Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz