Komerční banka majetkově vstupuje do dalšího českého fintechu – společnosti Roger

Více než 200 tisíc profinancovaných faktur v objemu přes 4,5 miliardy Kč, to je výsledek českého fintechu Roger, který se zaměřuje na on-line aukce faktur, neboli faktoring, a provozní financování. Do této úspěšné společnosti nyní majetkově vstupuje Komerční banka, která získala podíl 24,9 % s tím, že v dalších třech letech má přednostní právo nabýt ve společnosti majoritu.

5. 10. 2020 10:30

„Vytvoření strategického partnerství se společnosti Roger je krokem směřujícím k naplnění vize Komerční banky. Tou je posouvat produkty a služby nabízené klientům více a více do digitální podoby tak, aby byly co nejpohodlnější a nejjednodušší. Chceme se dostat za hranice běžných bankovních služeb. Společnost Roger dokázala  digitalizovat faktoring i další služby a jednoduchým způsobem je klientům dodávat v místě jejich působení. Partnerství s Rogerem potvrzuje, že se Komerční banka chce stát se lídrem ve spoluprací s inovativními fintechy a start-upy a být pro ně skvělým partnerem.“

David Formánek, člen představenstva Komerční banky

Spolupráci zastřešuje dceřiná společnost Komerční banky - KB SmartSolutions. Banka má prostřednictvím této i dalších spoluprací z dílny KB SmartSolutions za cíl přinést technologickou a produktovou revoluci v bankovním sektoru a podílet se na budování bankovnictví budoucnosti.

Komerční banka v rámci partnerství s Roger nabídne zákaznickou základnu, sílu zavedené značky na trhu i širokou škálu produktů a služeb. Roger disponuje využitím digitálních prodejních kanálů, integrací do systémů třetích stran a flexibilními a inovativními způsoby marketingu. Obě společnosti mají v plánu společně strategicky rozvíjet další společné služby a produkty.

„Za dobu dosavadní spolupráce jsme měli možnost poznat, že kvalita zákaznických služeb je pro Komerční banku absolutní prioritou, to je klíčové i pro Rogera a je to pevný základ dlouhodobé spolupráce. KB je navíc jedničkou v provozním financování firem, a to je oblast, na kterou se soustředíme i my a ve které se nám podařilo se stát největším českým fintechem. Stejně jako vedení banky věříme i společnému růstu. Komerční banka jako jediná na českém trhu skutečně investuje do fintech segmentu a její úspěšná investice do jiného úspěšného fintechu Upvest, kterému se pod křídly KB daří, mě utvrdila v tom, že jsem si pro další rozvoj vybral vhodného partnera.“

Adam Šoukal, CEO společnosti Roger

Roger od roku 2013 spojuje investory se společnostmi, které trápí dlouhé splatnosti faktur. Nabízí řešení, které podnikatelům odbourává starosti s dlouhými splatnostmi faktur, čímž se mohou intenzivněji soustředit na rozvoj svého podnikání. To je možné díky unikátní a Českou národní bankou licencované investiční platformě. Více než 1000 nezávislých investorů soutěží formou aukce o anonymizovaně vystavené faktury s dlouhou splatností.


Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz

Maroš Uváčik
Komunikace Roger
muvacik@rogeras.com