Komerční banka pevně stojí za svými klienty. Podpoří jednotlivce, rodiny, podnikatele i firmy

Za první týden využilo možnost požádat o odklad splátek hypotečních a spotřebitelských úvěrů 11 tisíc klientů Komerční banky. Přibližně dvě třetiny žádostí již banka začala zpracovávat. Další zhruba 4 tisíce žádostí řeší dceřiné společnosti KB, nebo jsou z oblasti podnikatelských úvěrů. KB své klienty nezatěžuje v této obtížné době nadbytečnou administrativou - žadatelé například nemusejí prokazovat snížení příjmu. Firemní klienti navíc mohou využít odklad splátek úvěrů až na dobu 5 měsíců či odpuštění poplatků. Banka připravuje i další možnosti, jak nejvíce postiženým podnikatelům a firmám pomoci – mimo jiné i ve spolupráci s ČMZRB a možnosti využití nového záručního programu.

29. 3. 2020 16:30

„Děláme maximum pro to, aby naši klienti současnou situaci okolo koronavirové epidemie zvládli překonat. O odklad splátek mají velký zájem jak fyzické osoby, tak i podnikatelé a firmy. Předpokládáme proto, že tento trend bude trvat i v dalších týdnech. Na situaci jsme připraveni a žádosti v co nejkratším termínu zpracováváme. Intenzivně se věnujeme i podnikatelskému sektoru, kde umožňujeme odklad splátek až o 5 měsíců, či odpuštění poplatků i poskytování nových provozních úvěrů. Zde nám pomáhají i programy ČMZRB a EGAP, díky kterým budeme moci ekonomiku podpořit ve výši 40 miliard korun. Veškeré naše kroky konzultujeme s vládou a informujeme ji o všech přijatých opatřeních na podporu našich klientů. Předpokládáme, že stejně jako ve většině ostatních evropských zemích budou případné další zákonné kroky založené na adresné pomoci lidem či firmám postiženým epidemií koronaviru. Současně očekáváme, že nová legislativa umožní České národní bance přizpůsobit regulaci v oblasti tvorby kapitálu a klasifikace úvěrů a pomůže nám tak v programech podpory našich klientů dále pokračovat.“

Jan Juchelka, předseda představenstva a generální ředitel Komerční banky

Komerční banka zvažuje i další možnosti podpory svých klientů. Od začátku dubna plánuje začít poskytovat provozní úvěry se zárukou Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) malým a středním firmám v rámci programu Expanze záruka COVID II. Nový program usnadní podnikatelům v této mimořádné situaci cestu k provoznímu financování a bude přispívat na úhradu úroků z nového úvěru. Komerční banka je aktuálně největším poskytovatelem úvěrů se zárukou ČMZRB v České republice s podílem 33 %.

Komerční banka je svým klientům k dispozici i v současné situaci na 235 pobočkách. Klienti mají k dispozici také téměř 800 bankomatů, z toho 395 přístrojů s možností vkladu hotovosti. Veškeré aktuální informace o provozu banky i programech podpory klientů jsou k dispozici na webových stránkách KB.


Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz