Eko-karta Komerční banky míří ke studentům

Komerční banka začala distribuovat prvních 10 000 eko-karet majitelům studentských účtů G2. Embosovaná karta s unikátním designem je z 85 % vyrobená z recyklovaných materiálů a tím každá snižuje uhlíkovou stopu o 7g. Do budoucna banka plánuje takto nahradit celé své portfolio platebních karet.

1. 2. 2021 11:30

Komerční banka se zavázala být do roku 2026 uhlíkově neutrální a na naplnění svého plánu intenzivně pracuje. Eko-karta je dalším krokem, který KB ohlásila již loni v létě, a jehož cílem je snížení odpadu produkovaného platebními kartami. Mezi studenty tak nyní míří eko-karta, která je z 85 % vyrobená z recyklovaných materiálů a při jejíž výrobě se ušetří sedm gramů CO2.

„Z výzkumů víme, že potřeba fyzické karty je u klientů stále vysoká. Současně ale vidíme, že mezi mladšími lidmi téma udržitelnosti silně rezonuje. Z toho důvodu jsme se rozhodli naši eko-kartu směřovat primárně právě mezi studenty, tedy klienty ve věku 15 až 30 let. Věříme, že naše eko-karta pomůžeme nejen životnímu prostředí, ale také potěší ty, kteří sdílí naše přesvědčení o nutnosti pracovat na společné udržitelné budoucnosti.“

Hana Kovářová, výkonná ředitelka pro Brand Strategii a Komunikaci v KB

Mezi majitele studentských účtů G2 tak v současné době míří 10 000 embosovaných eko-karet Mastercard. Banka v průběhu roku plánuje rozšířit nabídku o karty Visa a časem takto nahradit celé své portfolio.


Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz