Jediné bezlimitní pojištění nemovitosti nabízí už 5 let KB Pojišťovna

Už pět let nabízí KB Pojišťovna klientům, jako jediná na českém trhu, zcela bezlimitní pojištění nemovitosti. Jde o součást produktu MojePojištění majetku, který zahrnuje také pojištění domácnosti, odpovědnosti a úrazu. Za tuto dobu si pojištění sjednalo více než 60 tisíc klientů, kteří si již nemusejí dělat starosti s pravidelnou aktualizací pojistné částky nemovitosti, jak je tomu u ostatních tuzemských pojišťoven.

12. 8. 2021 12:30

Tisíce českých domácností každý rok zachvátí požár, desítky tisíc domů a chalup poničí vichřice a za škody na majetku vůbec nejčastěji, až v 50 tisících případech, může voda. Není žádnou novinkou, že pro všechny tyto a spoustu dalších případů se vyplatí pojištění majetku.

Pojistka nemovitosti musí být nastavena tak, aby zajistila plnou pojistnou ochranu. To u všech pojišťoven na českém trhu, s výjimkou KB Pojišťovny, znamená pravidelně ověřovat hodnotu nemovitosti a tomu přizpůsobovat pojistnou částku. Mohlo by totiž dojít k takzvanému podpojištění.

Mnohem komfortnější variantou je ale MojePojištění majetku od KB Pojišťovny, které ve smlouvě neuvádí pojistnou částku. Hrozba podpojištění tak odpadá a nemovitost se vždy posuzuje podle aktuální hodnoty, za jakou by ji bylo možné znovu postavit.

„Jako jediní na trhu nabízíme takové pojištění nemovitosti, které klienty zbaví starostí s pravidelnou aktualizací pojistné částky. Jednoduše proto, že pojistné částky nepoužíváme. Spolu s tím, jak roste hodnota nemovitosti, roste i její pojistná ochrana. Klient tak má jistotu, že když se něco stane, pojištění mu pokryje náklady třeba i na stavbu nového domu ve stejné hodnotě, v jaké byl před poškozením.“

Martin Svoboda, produktový manažer KB Pojišťovny

MojePojištění majetku navíc kryje nejen nemovitost, ale i všechno, co je s domem či bytem napevno spojené – jako jsou třeba plynové kotle, solární panely i zabezpečovací zařízení. Pojištění těchto technických zařízení je bezplatnou součástí každé pojistky nemovitosti od KB Pojišťovny. Poskytuje ale i další výhody, jako je platba měsíčního nájmu až 10 000 Kč nebo úhrada splátek za hypotéku po dobu až jednoho roku při nutnosti celkové rekonstrukce z důvodu nápravy velké škody. Součástí pojištění jsou i nonstop asistenční služby zdarma, které se hodí například při zabouchnutí dveří nebo ztrátě klíčů.


Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz