KB nabízí výhodnější půjčku na podporu domácích FVE. Spojila se s ČEZ a innogy

Komerční banka jako lídr v oblasti zeleného financování, nově nabízí zvýhodněnou půjčku na podporu výstavby domácích fotovoltaických elektráren (FVE). Ty se stávají běžnou technologií nejen ve velkých společnostech zaměřených na výrobu a distribuci elektřiny, ale také pro domácnosti. Jedná se o půjčku ve výši až 2,5 milionu Kč s pevnou úrokovou sazbou 4,9 % ročně, a to bez ohledu na výši investice. Klienti banky mají možnost získat zajímavé benefity od spolupracujících společností ČEZ a innogy.

13. 5. 2021 11:15

Fotovoltaické elektrárny jsou v současné době nejdostupnějším zdrojem čisté energie. Zajímavá investice, ekologičnost a také snížení nákladů za chod domácnosti, to jsou nesporné výhody výroby vlastní elektřiny ze sluneční energie Komerční bance.

Podle našeho interního průzkumu by o fotovoltaickou elektrárnu na střeše svého domu mělo zájem 20 % klientů. V zelené energii je obrovský potenciál, který je teď i díky naší půjčce dostupný více lidem.“

Jan Kubálek, manažer pro strategii retailového bankovnictví v Komerční bance

V roce 2019 si v České republice instalovalo FVE necelých 3 000 domácností, ale loni to bylo již zhruba 4900, což představuje přibližně 60 % nárůst. Typická cena FVE s akumulátorem po odečtení dotace se pohybuje okolo 200 tisíc korun a domácnost tím může díky vlastní vyrobené čisté elektřině ušetřit podle spotřeby okolo 16 tisíc korun za rok. Pořídit ji ale lze ve variantě již od cca 75 tisíc korun po odečtení dotace.

Z fotovoltaické elektrárny se už stal prakticky standard při pořizování nového domu nebo při rekonstrukci. Oblíbenou se čím dál víc stává kombinace s bateriemi nebo tepelným čerpadlem řízená jedním softwarem jako skutečný chytrý dům. Spolupráce s Komerční bankou nám umožní nabídnout střešní elektrárnu mnoha dalším klientům, kteří navíc dostanou bonus jednoho fotovoltaického panelu zdarma.“

Petr Ouška, ředitel nekomoditních služeb v ČEZ Prodej

Státní dotační program Nová zelená úsporám umožňuje získat až 50 % investovaných nákladů (do maximální výše 170 000 Kč). Propojení Komerční banky s výše zmíněnými partnery přinese jejím klientům další výhody navíc. ČEZ a innogy zajistí řešení na klíč a vyřídí klientům veškerou administrativu spojenou s čerpáním dotace, kde garantují její 100% získání.

Zelené financování umožňuje dopředu pokrýt část investice do doby získání a proplacení dotace. Díky tomu se stávají zase o něco dostupnější především fotovoltaické systémy s akumulací do baterie, na které je možné čerpat maximální výši dotace. Zelená půjčka vlastně snižuje cenu fotovoltaiky až o 170 tisíc korun. To může být velmi zajímavé pro mnoho lidí, kteří uvažují o soběstačnější domácnosti s elektřinou ze slunce. My jim navíc proplatíme úroky z úvěru a přidáme polovinu panelů zdarma,“ řekl David Konvalina, ředitel innogy pro maloobchod a marketing.

Úvěr je navíc možné kdykoli předčasně splatit bez poplatku. Zcela zdarma je i jeho sjednání. Pro získání úvěru zároveň není podmínkou být vlastníkem nemovitosti, na kterou bude FVE instalována.

Jaká je půjčka je půjčka na podporu financování fotovoltaické elektrárny od Komerční banky?

  • Půjčka až 2 500 000 Kč
  • Úrok 4,9 % p. a.
  • Sjednání úvěru zdarma
  • Předčasné splacení bez poplatků
  • Možnost využití státní dotace až 50 % ceny projektu

 

Vzorový příklad – Financování celé investice ve výši 350 tisíc Kč

Máte zájem o fotovoltaickou elektrárnu v hodnotě 350 000 Kč a celou investici budete financovat úvěrem z KB. Financování úvěrem neomezuje možnost příslušnou dotaci získat. Po vyplacení dotace můžete kdykoli provést mimořádnou splátku.

Parametry úvěru poskytnutého v KB

Úvěr ve výši 350 000 Kč se splatností 8 let se poskytuje k 1. 3. 2021 a termín splácení je vždy k 20. dni v měsíci

  • pevná úroková sazba 4,90 % p.a., RPSN 5,01 %
  • 1. splátka úroků 905,14 Kč
  • 2.- 95. splátka 4 453,00 Kč
  • 96. anuitní splátka 4372,12 Kč.
  • celková splatná částka 423 859,26 Kč


Jednorázový poplatek za sjednání úvěru 0 Kč, měsíční poplatky za spravování úvěru 0 Kč, vedení běžného účtu MůjÚčet 0 Kč, el. výpisy 0 Kč.


Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz