KB nově umožňuje založit účet přes bankovní identitu

Komerční banka je jednou z prvních finančních institucí v České republice, kde si klienti mohou prostřednictvím bankovní identity otevřít běžný účet. Novinku KB spouští od 15. 11. 2021.

15. 11. 2021 11:00

Od března letošního roku mohou klienti Komerční banky svou totožnost směrem ke státním a veřejným digitálním službám ověřit pomocí Bankovní identity. Nyní Komerční banka otevírá tuto cestu i pro své běžné účty.

„Jako leader na finančním trhu chceme jít příkladem a přinášet inovativní řešení. Bankovní identita je dalším významným krokem k plné digitalizaci našich služeb a díky ní zkracujeme délku procesů pro naše klienty.“

Radek Basár, manažer útvaru Customer

On-line sjednání účtu pomocí bankovní identity zvýší uživatelský komfort při založení účtu a především ušetří čas. Bankovní identita umožňuje snadno a rychle prokázat totožnost, bez nutnosti zdlouhavého skenování dokladů, fotek nebo standardního posílání korunové platby. Kromě možnosti sjednat účet skrze Bankovní identitu ale zůstávají zachovány i další způsoby, tedy možnost ověřit svoji totožnost pomocí dokladů osobně či on-line.


Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz