• Vše o KB
  • Tiskové zprávy
  • KB podporuje regionální firmy – v rámci programu COVID Invest například ostravskou Walbo Engineering

KB podporuje regionální firmy – v rámci programu COVID Invest například ostravskou Walbo Engineering

Komerční banka poskytuje své služby velké části českých firem. V rámci COVID programů jim poskytla úvěry ve výši přesahující 23 miliard korun. Například ostravskou společnost Walbo Engineering během prázdnin zaúvěrovala 22 miliony korun, které půjdou na koupi nemovitosti pro rozšíření výroby.

1. 11. 2021 13:00

„Podpora regionálních podnikatelů a firem je pro nás prioritou, obzvláště po téměř dvou letech nejrůznějších ekonomických omezení. V rámci všech podpůrných COVID programů jsme českým firmám poskytli financování v objemu překračujícím více než 23 miliard korun a jsme tak jedničkou na trhu těchto úvěrů. Na tento úspěch bychom chtěli navázat i s úvěry s podporou programu Národní rozvojové banky (dříve Českomoravské záruční a rozvojové banky) COVID Invest. Zároveň bych chtěla připomenout, že úvěry s podporou Covid Invest lze získat pouze do konce letošního roku, o prodloužení tohoto programu se neuvažuje.“

Dita Pasquier, manažerka Firemního financování v Komerční bance

Jednou z firem, která se s Komerční bankou spojila, je ostravská Walbo Engineering. Z programu COVID Invest získala na šest let 22 milionů korun. 

„Jsme ryze českou výrobní společností, která působí v oblasti těžkého strojírenství, automatizace výroby a železničním průmyslu. Do naší výroby pravidelně investujeme, protože chceme nejen zefektivnit naše procesy, ale také snížit dopady na životní prostředí. To máme s Komerční bankou společné, proto jsme se obrátili právě na ni.“

Jindřich Samuhel, ředitel společnosti

Za získané prostředky firma plánuje firma koupit nemovitost pro výrobu vagónů.

Žádosti o investiční úvěry s podporou Národní rozvojové banky v rámci programu COVID Invest začala Komerční banka přijímat již 25. května. Program je určen právnickým osobám a fyzickým osobám podnikatelům z celé České republiky s maximálně 500 zaměstnanci. V rámci programu COVID Invest budou zaručeny úvěry až do výše 90 mil. Kč určené na financování dlouhodobého hmotného nebo nehmotného majetku. Do programu COVID Invest budou zařazeny smlouvy uzavřené nejpozději do 31. 12. 2021. Významným benefitem tohoto programu je možnost získat investiční financování i v případě, kdy byl již dříve poskytnut provozní úvěr s podporou COVID III.


Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz