KB pojišťovna opět vylepšuje cestovní pojištění ke kartám KB

KB Pojišťovna přináší vylepšení podmínek cestovního pojištění pro držitele zlatých a prémiových karet KB. Došlo především k navýšení limitů na lékařské výlohy, prodloužení doby pojištění na 90 dní a zrušení podmínky společného cestování s držitelem karty. Novinkou jsou pojištění zmeškání odjezdu a pojištění cestovních zavazadel. Pro klienty, kteří prémiovou platební kartu KB nevyužívají, KB Pojišťovna nabízí 15% slevu na individuální cestovní pojištění sjednané on-line do konce září. KB Pojišťovna u cestovního pojištění ke zlatým a prémiovým kartám KB od 1. července zvyšuje limity na lékařské výlohy z 2,5 milionů korun na 5 milionů, resp. 10 milionů korun. Zároveň dochází k prodloužení doby pojištění z 60 na 90 dnů.

2. 7. 2021 14:00

„Vylepšením podmínek reagujeme na aktuální stav, kdy jsou pravidla pro cestování plná turbulentních změn. Klienti se patrně v současné době nejvíce obávají možné karantény kvůli podezření na onemocnění covid-19, které by jim zabránilo odcestovat do zahraničí, či jim neumožnilo se ze zahraničí vrátit zpět do České republiky v původním termínu. A proti těmto rizikům je naše pojištění také platné. Přepokládáme, že vzhledem k absenci dostatečného sportovního vyžití v posledním roce řada lidí vycestuje právě za sportem. Rozhodli jsme se tak v rámci sportovních aktivit nově krýt nejen potápění do 30 metrů, ale i např. kiting, a v neposlední řadě i oblíbené ferraty (stupně A a B). Z výluk jsme navíc odstranili jízdu na motocyklu.“

David Leiss, ředitel odboru Produktový vývoj a komunikace

KB Pojišťovna hradí náklady na stornopoplatky v případě nemožnosti odcestovat do zahraničí ať už z důvodu onemocnění či karantény, prodloužení pobytu v maximálním rozsahu 5 nocí v částce až 2 500 korun za noc. Pojištění mají v takovém případě nárok také na letenku zpět do vlasti.

Zvýhodněné podmínky i pro milovníky sportu a adrenalinu

Vzhledem k dlouhodobému a rozsáhlému omezení možnosti sportu přináší KB Pojišťovna výhody i v této oblasti.

Další změnou je pojistná ochrana pro celou rodinu i v případě, že pojištěné osoby necestují společně s držitelem karty. Nově se pojistná ochrana týká také vnoučat, kde ale podmínka společného cestování s držitelem platí. Pojištění navíc kryje i zmeškání odjezdu z důvodů dopravního omezení a ztrátu cestovních zavazadel.

Veškeré výše uvedené změny platí pro držitele zlatých a prémiových KB karet. Dále pak KB Pojišťovna připravila letní 15% slevu na individuální jednorázové cestovní pojištění. Podmínkou pro její získání je sjednání pojištění on-line, a to do konce září 2021.

Přehled základních podmínek cestovního pojištění pro držitele osobních zlatých a prémiových karet přináší tabulka níže a uveden je i na webových stránkách KB Pojišťovny.

Základní pojistné podmínky od 1. 7. 2021

Zlatá karta osobníPrémiové karty
Trvání zahraniční cesty90 dnů90 dnů
Lékařské výlohy - Akutní zdravotní stav5 mil. Kč10 mil. Kč
Odpovědnost za škodu na zdraví/věci/zvířeti1,5 mil. Kč3 mil. Kč
Smrt úrazem a úraz s trvalými následky200 tis. Kč500 tis. Kč
Storno cesty do zahraničí 20% spoluúčast)40 tis. Kč50 tis. Kč
Zrušení cesty v zahraničí (20% spoluúčast)15 tis. Kč15 tis. Kč
Zavazadla30 tis. Kč 50 tis. Kč
Zpoždění zavazadel5 tis. Kč10 tis. Kč
Zmeškání odletu15 tis. Kč15 tis. Kč
Právní pomoc při dopravní nehodě200 tis. Kč200 tis. Kč
Doklady5 tis. Kč10 tis. Kč

KB Pojišťovna je obchodní značka, kterou Komerční pojišťovna, a.s., (poskytovatel produktu) používá k marketingové komunikaci.