• Vše o KB
  • Tiskové zprávy
  • Komerční banka v rámci COVID programů poskytla v loňském roce úvěry za téměř 19 miliard korun

Komerční banka v rámci COVID programů poskytla v loňském roce úvěry za téměř 19 miliard korun

Ke konci roku 2020 registrovala Komerční banka přes 4 100 žádostí o úvěr v rámci COVID programů v celkové hodnotě téměř 25 miliard korun. V aktuálním programu COVID Plus podepsala 7 smluv za 1,6 miliardy Kč, mezi jinými např. ve spolupráci se Citibank podpořila brněnského virtuálního dopravce Kiwi.com.

13. 1. 2021 12:30

Od spuštění podpory na pomoc firmám zasaženým koronavirovou pandemií zaregistrovala Komerční banka ke konci roku 2020 celkově přes 4 100 žádostí o některý úvěr v rámci COVID podpory v objemu téměř 25 miliard korun. Největší zájem byl o program COVID III, ve kterém bylo podepsáno již 1 726 smluv v celkové hodnotě 13 miliard korun.

„V současné době jsme vyplatili asi 40 % částky určené pro Komerční banku v rámci programu COVID III, a dalších více než 100 úvěrů čeká na podpis ze strany klientů. Jde o menší zájem, než jsme očekávali, i přesto jsme rádi, že můžeme takto podpořit českou ekonomiku. O půjčky do 50 milionů korun ale firmy mohou žádat až do poloviny roku 2021, a my jsme připraveni jim je poskytnout.“

Dita Pasquier, zodpovědná osoba za Firemní financování v KB

Největší zájem banka eviduje ze sektoru velkoobchod a maloobchod, následuje zpracovatelský průmysl, stavebnictví, ubytování a stravování. Největší objem prostředků pak poptávají klienti ze zpracovatelského průmyslu, dále z velkoobchodu a maloobchodu, stavebnictví, profesních a vědeckých činností.

Poskytnuté úvěry Komerční bankou v rámci COVID programů

Počet smluvVýše úvěrů
COVID52337 milionů Kč
COVID II8953,9 miliardy Kč
COVID III1726 + 126 připraveno13 miliard Kč
COVID Plus71,6 miliardy Kč

I program COVID Plus určený k financování provozních či investičních účelů exportérů a jejich dodavatelů byl prodloužen do června 2021 a jeho podmínky byly mírně upraveny. U Komerční banky z něj zatím 7 firem čerpá 1,6 miliardy korun.

„COVID Plus má pomoci velkým zaměstnavatelům udržet potřebnou likviditu k zachování jejich provozu a exportních aktivit. Takto jsme ve spolupráci se Citibank financovali vůbec první syndikovaný úvěr zajištěný tímto programem, a to brněnskému virtuálnímu globálnímu dopravci Kiwi.com. Této bezpochyby inovativní společnosti jsme poskytli střednědobý úvěr ve výši 45 milionů eur.“

Radim Exner, ředitel syndikovaného a projektového financování v Komerční bance

Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz