Komerční banka zvyšuje úročení na spořicích účtech

Od 1. ledna 2022 dochází ke zvýšení úrokové sazby na spořicích účtech Komerční banky. Klienti mohou podle typu účtu získat úrok až 4 % p. a. Úročení se přitom zvyšuje na všech spořicích účtech včetně dětského konta.

16. 12. 2021 12:00

ČNB skokově zvyšuje základní úrokovou sazbu, aby zpomalila inflaci, která aktuálně dosahuje až 6 %. Na tuto situaci reaguje Komerční banka zvyšováním úročení na klientských spořících účtech.

„Vnímáme situaci na trhu i to, že během pandemie Češi významně spořili. Na spořicích účtech u nás mají v současné době na 92 miliard korun, které jim od nového roku bude úročit zvýšenými sazbami.“

Lukáš Fridrich, manažer depozitních a pojistných produktů KB

Vedle běžného spořicího účtu, který je určený především pro krátkodobou finanční rezervu, nabízí Komerční banka klientům Spořicí konto Bonus Invest, které kombinuje vysoký úrok na spořícím účtu s investováním do vybraných podílových fondů podle preferované investiční strategie klienta.

Nové úrokové sazby čekají na klienty všech typů spořicích účtů.

  • Spořicí Konto Bonus pro zůstatek do výše 200 000 Kč celkem 1 % p. a. (celkové úročení se skládá ze základní úrokové sazby 0,5 % p. a. a bonusové úrokové sazby 0,5 % p. a.).
  • Spořicí konto Bonus Invest nabídne úročení 4 % p. a. (kdy polovina vkladu je vedena na spořicím účtu a druhá v rámci investic).
  • Spořicí účet Junior bude nově úročen 2 % p. a. až do výše 100 000 Kč.

Navíc mohou klienti využít investičního životního pojištění Vital Invest od KB Pojišťovny, kde je v nabídce i fond s garantovaným zhodnocením ve výši až 1,8 % p. a. Garantovaná sazba platí rovněž od 1. 1. 2022.


Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz