Mladé lidi ke spoření na penzi motivují moderní technologie a bonusy

Mladí lidé preferují ke sjednání doplňkového penzijního spoření mobilní aplikace. Ukazují to aktuální data KB Penzijní společnosti, která jako první penzijní společnost na trhu přinesla již loni možnost sjednání spoření na penzi přes Mobilní bankovnictví Komerční banky. Průměrný věk těch, kteří si penzijko sjednali právě přes mobil, je 35 let. To je o 10 let méně než při sjednání jiným způsobem. KB Penzijní společnost nyní navíc odměňuje tento způsob sjednání 1 000 Kč.

23. 6. 2021 12:00

Digitální technologie jsou pro mladou generaci neodmyslitelnou součástí života a firmy jim v tomto směru přizpůsobují svou nabídku. Když KB Penzijní společnost, jako první penzijní společnost, přišla s možností sjednat si penzijko v mobilu, začali mladí lidé preferovat právě tento způsob sjednání.

„Začátkem roku bylo čistě papírovou formou sjednáno několik set smluv týdně, zatímco bezpapírově jen pár desítek. Nyní už se poměr sjednaných smluv oběma způsoby začíná vyrovnávat. Očekávám, že obliba nových technologií mezi našimi klienty poroste a postupně budeme registrovat převahu smluv sjednaných právě přes digitální kanály. Především mladí lidé mají mobil v ruce neustále, a je tak pro ně přirozené vše vyřídit pomocí pár dotyků na displeji. Edukace Čechů o tom, kolik si měsíčně spořit, aby získali nejvíce možných výhod, je dlouhodobá. A viditelně nese ovoce. I když zde je samozřejmě ještě prostor pro zlepšení.“

Lubomír Koňák, člen představenstva KB Penzijní společnosti

Jeho slova potvrzují statistiky – zatímco průměrný věk klientů při sjednání doplňkového penzijního spoření činí 45 let, ti, kteří využijí aplikaci KB Mobilní banka jsou v průměru 35letí. Nejmladšímu klientovi bylo dokonce čerstvých 18 let.

Smlouvy sjednané přes mobilní aplikaci přitom dotahují ostatní kanály nejen v počtu, ale i ve výši ukládané částky. Průměrný měsíční příspěvek u klientů KB Penzijní společnosti činí přibližně 900 Kč.

Všechny výhody naplno využije klient totiž až od měsíčního vkladu 3 000 korun. Kromě státního příspěvku 2 760 Kč v takovém případě získá úsporou na daních dalších 3 600 Kč.

Aplikace KB Mobilní banka je dostupná pro iOS i Android. KB Penzijní společnost navíc odměňuje klienty za sjednání doplňkového penzijního spoření v mobilu bonusem v hodnotě 1 000 Kč. Akce platí až do 31. prosince 2021 a stačí si měsíčně spořit alespoň 500 Kč.


Veronika Benešová
Komunikace KB PS
+420 725 831 849
vbenesova@kbps.cz

Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz