Tornádo a bouře v ČR: KB Pojišťovna doposud eviduje 91 událostí za 13 milionů Kč

KB Pojišťovna v souvislosti se škodami způsobenými živelními pohromami za poslední týden eviduje již 91 pojistných událostí. Celková hodnota škod zatím dosahuje 13 milionů korun. Pojišťovna bude vyplácet zálohy pojistného plnění, při totální škodě přispěje na ubytování 10 000 Kč měsíčně po dobu až jednoho roku.

30. 6. 2021 13:00

„Situace je velmi naléhavá, lidé se ocitli bez střechy nad hlavou, jen s omezenými prostředky. Klíčová je tak v tuto chvíli především rychlost. Proto budeme co nejdříve vyplácet zálohy pojistných plnění našim klientům, zejména u rozsáhlejších škod na budovách. Za tímto účelem jsme také posílili jak týmy operátorů, tak mobilních techniků a likvidátorů.“

Helena Drozdová, vedoucí oddělení správy a likvidace

Operátoři jsou nyní k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Pojistnou událost lze nahlásit také e-mailem na kp@axa-assistance.cz nebo u produktu MojePojištění majetku také prostřednictvím KB Mobilní banky. Pro vyplacení zálohy pojistného plnění stačí jen oznámit škodu a provést prvotní zdokumentování, jako jsou fotky či videa.

KB Pojišťovna navíc u neobyvatelné nemovitosti hradí klientům 10 000 Kč na ubytování měsíčně, a to po dobu až jednoho roku, nabízí také proplacení až ročních splátek úvěru na bydlení u škody přesahující 20 % hodnoty nemovitosti. Z asistence lze také čerpat jednorázově 20 000 Kč na náhradní ubytování a uskladnění mobiliáře v případě neobyvatelné domácnosti.

Klienty, kteří se nacházejí v postižené lokalitě, navíc kontaktní centrum KB Pojišťovny aktivně oslovuje.

„V terénu máme zaměstnance, který s nahlášením pojistné události pomáhá přímo na místě. Zároveň distribuujeme dezinfekční prostředky, drogerii, pracovní prostředky a nabízíme další materiální a fyzickou pomoc.“

Milan Matějka, ředitel odboru podpory prodeje

KB Pojišťovna se nadto připojila ke Skupině Komerční banky (Modrá pyramida stavební spořitelna, ESSOX, KB Penzijní společnost, Factoring KB, SGEF), která postiženým katastrofou dohromady věnuje 7 milionů korun.


Pavel Zúbek
Komunikace KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz