• Vše o KB
  • Tiskové zprávy
  • Fintech Finbricks získává další desítky milionů od Komerční banky a expanduje do zahraničí

Fintech Finbricks získává další desítky milionů od Komerční banky a expanduje do zahraničí

Technologický poskytovatel PSD2 agregačních a platebních služeb, společnost Finbricks, získal významnou investici v řádech desítek milionů korun. Tyto prostředky využije nejen na upevnění pozice na českém trhu, ale také na expanzi do zahraničí.

28. 4. 2022 16:00

Finbricks umožňuje platebním branám, e-commerce firmám, fintechům, bankám, EPR systémům a dalším, aby na jeho back-endových službách stavěli nejrůznější finančně-technologické produkty pro své klienty. Finbricks vylepšuje a doplňuje open banking služby komerčních bank a posouvá tak konečně pojem PSD2 po letech stagnace trhu do praxe.

V loňském roce Tomáš Fíla (zakladatel a CEO Finbricks) se svým týmem ukázali, že se služby Finbricks stávají důležitou součástí digitálních a finančních produktů, které využívají miliony uživatelů v České republice. Pro své klienty sjednocuje a vylepšuje roztříštěnou architekturu bankovních API, různé zpracování plateb a informování o stavu transakcí tak, aby byla platba jednoduše integrovatelná do jakéhokoli řešení. Služby Finbricks dnes využívá například GoPay, Roger i Komerční banka.

„Aktuálně jsme připojeni na 11 klíčových českých bank, přes naše systémy protekly statisíce plateb v objemu stovek milionů korun a zahájili jsme spolupráci s významnými klienty“ říká Tomáš. Díky zkušenostem z bankovního sektoru je platforma Finbricks bezpečná, spolehlivá a stabilní. To umožňuje růst a expanzi. Cíle Finbricks je stát se největším B2B fintechem poskytujícím PSD2 platby v CEE a dosáhnout tržeb v desítkách až stovkách milionů korun.

Další rozvoj a expanzi Finbricks do zahraničí se rozhodla podpořit Komerční banka investicí v řádu desítek milionů korun. „Výsledky, kterých Finbricks dosahuje, potvrzují vznik velmi významného trhu, kterého chceme být součástí“ uvedla Jitka Haubová, provozní ředitelka Komerční banky.

V roce 2022 by se Finbricks chtěl stát jedničkou na Slovensku a se svými klienty se chystá i dále na východ. 

„Investici od Komerční banky plánujeme využít zejména na rozšíření našich služeb v dalších evropských zemích. Sledujeme vývoj plateb a e-commerce na maďarském a rumunském trhu. V tomto roce také očekáváme, že celkový objem plateb zpracovaných naší platformou překročí 4 miliardy korun a určitě to není meta, u které se chceme zastavit.“ dodává Tomáš.