O penzijku uvažují mladí i díky sjednání online v appce

KB Penzijní společnost nabízí možnost sjednat penzijní spoření online přes mobilní aplikaci již od roku 2020. Aplikace je dostupná pro iOS i Android a vyžívat ji mohou i klienti, kteří nemají účet u Komerční banky. Průměrný věk těch, kteří si penzijko sjednali právě přes mobil, je 36 let. To je o 11 let méně než při sjednání jiným způsobem.

20. 10. 2022 11:00

KB Penzijní společnost nabídla možnost sjednání penzijka přes KB Mobilní banku jako první penzijní společnost na trhu. Sjednání smluv skrze aplikaci je rychlé a jednoduché. Mohou jej uzavřít i ti, kteří nejsou klienty Komerční banky – stačí si sjednat KB Mobilní banku na jakékoli pobočce Komerční banky, bez nutnosti uzavírat jiný produkt.

„Umožnili jsme zakládat smlouvy online protože lidé potřebují řešit věci rychle a jednoduše. Digitální technologie jsou pro mladou generaci naprostou samozřejmostí a my chceme oslovit i ty, kteří preferují tento způsob sjednání penzijka.“ 

Vladimír Jeřábek, předseda představenstva KB Penzijní společnosti

Pro zajímavost, věk klientů, kteří zakládají smlouvy standardně na pobočce, je v průměru 47 let. Věk klientů zakládajících smlouvy přes mobilní aplikace je o jedenáct let nižší než při založení v ostatních kanálech, tedy 36 let. Městem, které pomyslně vyhrálo příčku v počtu smluv sjednaných online je, vyjma velkých měst jako Praha a Brno, také 65tisícový Most.

Výhody doplňkového penzijního spoření:

  • státní příspěvek až 2 760 Kč ročně
  • možnost příspěvku zaměstnavatele
  • úspora na daních až 3 600 Kč ročně
  • přehled a obsluha online v aplikaci KB Mobilní banka
  • ke každé smlouvě uzavřené přes KB Mobilní banku do 31. 12. 2022 aktuálně bonus 1000 Kč dle podmínek marketingové akce

Více informací >>>


Michal Teubner
Komunikace KB
+420 606 653 219
michal_teubner@kb.cz