• Vše o KB
  • Tiskové zprávy
  • Škola i budoucnost volá připomíná KB Penzijní společnost. Využijte bonus 1 000 Kč do konce roku

Škola i budoucnost volá připomíná KB Penzijní společnost. Využijte bonus 1 000 Kč do konce roku

Do konce roku pokračuje kampaň KB Penzijní společnosti, která nabízí bonus 1 000 korun novým klientům, kteří založí dětské Doplňkové penzijní spoření s min. příspěvkem 500 Kč. Děti mohou vybrat část vlastních prostředků již v 18 letech, pokud mají spoření minimálně 10 let. Založit spoření doporučuje KB Penzijní společnost třeba jako dárek vašim dětem k začátku školního roku.

15. 9. 2022 13:00

Doplňkové penzijní spoření je možné založit okamžitě po narození dítěte, ale samozřejmě i kdykoli posléze. Jisté je, že čím dříve, tím lépe. Spoření nabízí možnost vytvořit finanční polštář, který potomek může využít v jakékoliv důležité etapě jeho života. Ať již půjde o financování vzdělání, bydlení nebo cestování. Právě dlouhodobost této investice je hlavní výhodou dětských smluv, výše úspor pak závisí na výběru vhodné strategie spoření.

„Asi každý rodič má starost, jak se jeho čerstvě dospělé dítě popere s náklady na zajištění základních potřeb poté, co vylétne z hnízda. Například vlastní bydlení nebo studium v zahraničí vyžaduje značnou investici. Přitom i při nízkých úložkách v řádu stokorun mohou lidé dětem naspořit do startu jejich dospělého života nemalou částku.“

Vladimír Jeřábek, výkonný ředitel KB Penzijní společnosti

Z nedávného průzkumu KB Penzijní společnosti vzešlo, že lidi motivuje především získání státní podpory, možnost většího zhodnocení investice než na běžném účtu nebo možnost výběru jedné třetiny v průběhu spoření.

„Z našich interních dat víme, že lidé ukládají průměrně 500 korun měsíčně a nejčastěji se uzavírají smlouvy do jednoho roku po narození dítěte.“

Vladimír Jeřábek, výkonný ředitel KB Penzijní společnosti

Dětské Doplňkové penzijní spoření je možné sjednat kterékoliv pobočce Komerční banky, Modré pyramidy, případně pak u smluvních partnerů KB Penzijní společnosti.

KB Penzijní společnost nabízí bonus 1 000 Kč nejen k dětskému spoření, ale také k on-line sjednaným smlouvám penzijního spoření přes KB Mobilní banku, které budou uzavřeny do konce tohoto roku.

Výhody doplňkového penzijního spoření pro děti:

  • státní příspěvek až 2 760 Kč ročně
  • možnost výběru 1/3 vlastních příspěvků v 18 letech a po 10 odspořených letech
  • na smlouvu může přispívat více osob, např. rodina i prarodiče
  • výši příspěvku lze kdykoliv zdarma změnit
  • jeden z nejlevnějších investičních produktů na trhu s možností měnit strategii spoření


Informace o probíhající akci jsou klientům k dispozici na www.kb.cz/penzijko, www.kb.cz/psdeti.

-----------

O průzkumu:

Průzkum Češi a penzijko KB Penzijní společnosti proběhl on-line za pomoci nástroje Instant Research výzkumné agentury Ipsos. Sběr dat probíhal v únoru 2022 a zúčastnilo se ho 1 050 respondentu v reprezentativním zastoupení podle pohlaví, věku, vzdělání, velikosti a místa bydliště.

Upozornění: Upozorňujeme, že s Doplňkovým penzijním spořením jsou spojena jistá rizika - hodnota investice není garantována a může kolísat v závislosti na vývoji trhu.


Pavel Zúbek
Komunikace Skupiny KB
+420 725 420 107
pavel_zubek@kb.cz