Společnost SG Equipment Finance financovala rekordní objem běžných i zelených investic

Společnost SG Equipment Finance (SGEF) v loňském roce financovala v Čechách a na Slovensku investice v objemu 14,9 miliardy korun, což je zdaleka nejvíce v její historii. Rekordní výše dosáhlo i zelené financování – 1,9 miliardy korun. Nejvyšší v historii SGEFu byla i podpora neziskových organizací, která dosáhla půl milionu korun.

17. 3. 2022 14:00

Čísla, kterými SGEF uzavřel loňský rok, potvrzují jeho přední pozici mezi nebankovními finančními společnostmi. Objem financování vzrostl oproti roku 2020 o pětinu na bezmála 15 miliard korun, tržní podíl společnost udržela na úrovni 21 %. 

„Ke skvělému výsledku přispěly všechny segmenty, ve kterých podnikáme. Zvlášť jsme posílili v zemědělství, kde jsme se poprvé přehoupli přes miliardu na 1,3 miliardy korun poskytnutého financování, což je o třetinu více než v roce 2020. Pozici jasné jedničky jsme potvrdili ve stavebnictví s tržním podílem 36 % a v železniční a letecké dopravě s podílem 31 %“

Reinhold Knödl, generální ředitel SG Equipment Finance v České a Slovenské republice

ESG

Objem zeleného financování přesáhl 1,9 miliardy korun. Oproti roku 2020 se jedná o více než 100% nárůst, po odečtení dvou velkých jednorázových obchodů je to 73% nárůst. Neziskovému sektoru SGEF věnoval půl milionu korun. 420 tisíc korun získala Nadace Jistota na obnovu tornádem zasažené jižní Moravy a pro ostravskou ZOO. Další peníze společnost věnovala různým nadacím díky aktivitám svých zaměstnanců.

Nový produkt – Fotovoltaika za korunu

SGEF, KB a ČEZ ESCO v roce 2021 společně představili novinku – Fotovoltaika za korunu, která firmám a obcím usnadňuje pořízení střešní fotovoltaické elektrárny. SGEF financuje řešení, které naprojektuje ČEZ ESCO, výhodou pro klienta je nulová vstupní investice, minimální administrativa, žádné starosti s provozem elektrárny a finanční úspory.

Michal Teubner
Komunikace Skupiny KB
tel.: +420 606 653 219
michal_teubner@kb.cz

Kamila Nosková
Communication and Marketing Specialist
Tel: +420 955 526 715
kamila.noskova@sgef.cz