Jak využít rezervu, když potřebujete

Podívejte se, kam sáhnout pro peníze navíc

Na očekávané i nečekané výdaje je ideální mít na běžném nebo spořicím účtu vytvořenou železnou rezervu ve výši alespoň 3 vašich měsíčních platů. Když máte peníze uložené na spořicím účtu, zhodnocují se a zároveň jsou oddělené od vašeho bežného účtu. V případě potřeby je na něj ale převedete za pár vteřin.

Na neočekávané výdaje můžete využít také kontokorent, tedy možnost jít na svém účtu do minusu. Přečerpanou částku je ale dobré s další výplatou hned vyrovnat, abyste se vyhnuli úrokům. 

Když vám například doslouží stará lednička, můžete na pořízení nové využít kreditní kartu. Částku, kterou kreditkou zaplatíte, je dobré vrátit v rámci bezúročného období. Neplatíte potom žádné úroky a peníze si půjčujete od banky zdarma. S kreditními kartami se často pojí i různé výhody, jako je bezplatný pozáruční servis spotřebičů nebo vracení určitého procenta z plateb na penzijní spoření.

V případě nouze můžete jako rezervu využít i své úspory na penzijním nebo stavebním spoření. Tyto produkty ale slouží na dlouhodobé spoření a jejich předčasným zrušením a vybráním přijdete o státní příspěvky a další výhody.

Kam sáhnout a jak využít rezervy, vám rádi poradí naši bankovní poradci. Domluvte si schůzku se svým poradcem jednoduše v aplikaci.