Kreditní karta

Co je kreditní karta a jak funguje

Kreditní karta je spojení platební karty, půjčky, a navíc různých výhod a doplňkových služeb, jako je třeba pojištění. Když platíte kreditní kartou, nepoužíváte své peníze, ale peníze banky.

Používáním kreditky získáváte peníze až na 45 dní bez úroku, což vám žádný jiný spotřebitelský úvěr nenabídne. Pokud celkovou utracenou částku splatíte v bezúročném období, nezaplatíte ani korunu navíc na úrocích. Splácet můžete i postupně, v takovém případě vám budeme účtovat úroky dle výše vaší úrokové sazby.

Díky doplňkovým službám je pro vás karta užitečným pomocníkem doma i na cestách. Zdarma můžete například využít služeb zámečníka, když si zabouchnete klíče nebo cestovat bez starostí s cestovním pojištěním ke kartě. Můžete také nakupovat u vybraných obchodníků se slevou až 50 % nebo používáním karty získat příspěvek na penzijní připojištění.

Kreditní karta je jako stvořená pro placení na internetu i v kamenných obchodech. Hotovost s kreditní kartou vybírat můžete, ale raději to omezte na minimum. U některých typů karet se za výběry z bankomatů účtují poplatky.

Kreditka je mimo jiné také vhodná jako primární karta pro rezervace hotelů, půjčovny aut, lodí. Protože vám banka prostřednictvím kreditky poskytuje úvěr, je garantem, že jste důvěryhodný a bonitní klient.

Proč je dobré mít kreditní kartu?

 1. Díky široké nabídce doplňkových služeb ji oceníte jak v domácnosti, tak na cestách.
 2. Je skvělým pomocníkem pro oddělené finance, kdy máte přehled například o měsíčních výdajích za domácnost.
 3. Kreditní karta může pomoci v případě, že potřebujete koupit náhradu za rozbitý domácí spotřebič. Pořídíte ho okamžitě a nemusíte tak řešit nákup na splátky.
 4. Žádný jiný  spotřebitelský úvěr vám nepůjčí peníze až na 45 dní bez úroku.

Jaké výhody má kreditní karta?

Kreditní karty od KB nabízí řadu výhod a benefitů – záleží na typu karty, kterou si vyberete. Příklady výhod, které kreditky nabízejí:

 • Příspěvek 1 % z plateb kreditní kartou na penzijní připojištění až do výše 500 Kč měsíčně
 • Slevy v obchodech a na internetu až 50 % ve více než 10 000 obchodech v České republice a na Slovensku
 • Pojištění nákupu a služeb (např. prodloužená záruka zboží o 1 rok, pojištění internetového nákupu, pojištění nejnižší ceny)
 • Pojištění kabelky a jejího obsahu pro případ loupeže
 • Asistenční služby v domácnosti Home assistance (např. pomoc při havárii v domácnosti – zabouchnuté klíče, instalatérské a malířské práce) a Lifestyle assistance (např. rezervace vstupenek, hotelů, zajištění donáškové služby)
 • Pojištění schopnosti splácet
 • Vstupy do letištních salonků
 • Bezúročné období až 45 dní vztahující se i na výběry hotovosti
 • Možnost automatické splátky celkové vyčerpané částky v bezúročném období
 • Nízká minimální měsíční splátka
 • Jednoduché ovládání a nastavení v internetovém a mobilním bankovnictví
 • Okamžité nastavení změn kreditní karty (např. povolení plateb na internetu, zvýšení limitu pro platby)

Je kreditní karta úvěr?

Ze smluvního pohledu ano. Pokud ale budete splácet vyčerpanou částku v bezúročném období, nezaplatíte ani korunu navíc na úrocích.

Kde můžu kreditní kartu používat?

Kreditní kartu můžete používat stejně jako jakoukoli jinou platební kartu, tedy k platbám v obchodech, na internetu nebo k výběrům hotovosti kdekoli na světě. Kartu můžete jednoduše použít všude tam, kde uvidíte logo vaší karty (Mastercard nebo Visa).

Navíc si díky kreditní kartě můžete zarezervovat ubytování nebo auto. Některé půjčovny a hotely rezervaci s debetní kartou neumožňují.

Můžu kreditní kartou vybírat hotovost?

Ano, kreditní kartou můžete vybírat hotovost i převádět peníze z kreditní karty na libovolný běžný účet.

Karta je ale určena především k nákupům. Proto se za výběry hotovosti i převody peněz většinou účtuje poplatek.

Výhodou kreditní karty od KB je, že i na výběry hotovosti i převody peněz se vztahuje bezúročné období. Některé banky tyto typy transakcí úročí už od prvního dne výběru.

Jsou platby kreditní kartou bezpečné?

Ano, placení kreditní kartou je naprosto bezpečné. Buďte ale obezřetní a dodržujte bezpečnostní pravidla při jejím používání. V případě plateb na internetu doporučujeme nakupovat u obchodníků, kteří podporují technologii 3D Secure. Tito obchodníci jsou označeni logy:

mastercardvisa

Můžete se setkat také se staršími logy:mastercardvisa

V případě zneužití kreditní karty banka garantuje vrácení peněz.

Navíc u kreditky nejsou v ohrožení peníze na vašem běžném účtu, ale prostředky banky

Mohu kreditní kartou zaplatit třeba pračku?

Ano. S kreditní kartou si můžete koupit i dražší věc a splátky si rozložit podle svých možností. Abyste využívali výhod kreditní karty co nejlépe, doporučujeme větší nákupy rozdělit do maximálně deseti splátek.

Hodí se vědět

Nenašli jste odpověď?

Nenašli jste odpověď?

Podpora karet KB

Tel.:+420 955 512 230

E-mail: klientska_linka@kb.cz

Doporučujeme si kontakt uložit do telefonu