Jak platit pomocí QR kódu

Vyzkoušejte si načtení QR kódu – nasměrujete foťák svého telefonu na QR kód a dostanete se na stránku s návodem, jak pomocí něj platit.

Jak platit pomocí QR kódu

Využití QR kódu pro zjednodušené zadávání plateb

Kdykoli uvidíte na faktuře QR kód, použijte ho. Usnadní vám práci a předejdete i případné chybě při přepisování údajů. 

Po přihlášení do mobilního bankovnictví klikněte na ikonku QR platba a QR kód načtěte foťákem svého mobilu. Údaje z něj automaticky vyplníme do formuláře, vy je pouze zkontrolujte, případně upravíte datum splatnosti a platbu potvrdíte.

QR kód jednoduše nahrajete do mobilního nebo internetového bankovnictví i v případě, kdy vám přijde faktura e-mailem. Dokument stáhněte a otevřete v mobilním bankovnictví. U některých mobilů dokonce otevřete dokument v mobilním bankovnictví rychleji přes akční tlačítka.

Vyzkoušejte si načtení QR kódu přímo ve svém online bankovnictví a přispějte na dobrou věc

Vyzkoušejte si placení QR kódem a přispějte na projekty Nadace Jistota. Ta podporuje projekty nestátních neziskových organizací, které pomáhají lidem překonávat jejich zdravotní nebo sociální znevýhodnění. Podílí se také na minimalizaci negativních dopadů na společnost i životní prostředí.

  1. Načtěte QR kód přes tlačítko QR platba v Mobilní bance, nebo si ho uložte a nahrajte přes stejné tlačítko v internetovém bankovnictví MojeBanka.
  2. Po načtení kódu se vám otevře platební příkaz, jehož příjemcem je Nadace Jistota.
  3. Je jen na vás, zda se rozhodnete Nadaci Jistota přispět a jakou částkou.
QR kód pro dárce Nadace Jistota