Jak získat potvrzení o platbě v internetovém bankovnictví MojeBanka

Pokud potřebujete potvrzení o provedení platby, například pro příjemce platby nebo úřad či instituce, můžete si ho sami stáhnout přímo v internetovém bankovnictví.  

Elektronické potvrzení o platbě je plnohodnotnou náhradou papírové verze, kterou jsme vám dříve vystavovali na pobočce. Papírové i elektronické potvrzení obsahuje informace o provedené platbě, jako jsou povinné údaje o čísle účtu, částce, měně a stavu platby, tak i doplňující informace, např. variabilní symbol a samozřejmě datum, kdy byla platba odeslána. 

Pokud budete přesto potřebovat papírové potvrzení, rádi vám ho vystavíme na pobočce i dnes.

Jak získat potvrzení o platbě krok za krokem

Pokud jste provedli platbu online na počítači a potřebujete potvrzení, aby měl příjemce jistotu, že obdrží peníze včas a v plné výši, můžete si potvrzení snadno stáhnout jako PDF soubor.

Pro stáhnutí potvrzení o provedení platby se přihlaste do internetového bankovnictví MojeBanka.

1. krok

Na hlavní stránce po přihlášení uvidíte kartičky se svými účty a dalšími produkty. Vyberte účet, ze kterého jste platbu prováděli a na kartičce tohoto účtu klikněte na tlačítko Historie.

Výběr účtu

2. krok

Zobrazí  se vám všechny vaše transakce na účtu jak příchozí, tak odchozí platby. Vyberte platbu, ke které potřebujete potvrzení a klikněte na ni.

Výběr platby

3. krok

Zobrazí se vám detail vybrané platby. V pravé části klikněte na výběr možnosti Stáhnout PDF.

Stáhnout soubor

4. krok

Zobrazí se vám potvrzení o platbě. To si můžete uložit do svého počítače pomocí tlačítka Uložit jako PDF v pravé dolní části obrazovky. Stažený soubor se obvykle objeví na panelu v dolní části otevřeného okna (nebo podle nastavení vašeho prohlížeče) a po rozkliknutí se okamžitě zobrazí. Zároveň se vám automaticky uloží do složky Stažené soubory na vašem počítači.

Uložit PDF

5. krok

Pokud potřebujete potvrzení o platbě někomu poslat, můžete využít e-mail nebo jiný komunikační kanál podle toho, co ve vašem počítači používáte.