Jak získat potvrzení o platbě v internetovém bankovnictví MojeBanka

Pokud potřebujete potvrzení o provedení platby, ať už odchozí nebo příchozí, například u platby odepsané z vašeho účtu jejímu příjemci nebo úřadům či institucím, můžete si ho sami stáhnout přímo v internetovém bankovnictví.  

Potvrzení obsahuje informace o provedené platbě, jako jsou povinné údaje o čísle účtu, částce, měně a stavu platby, tak i doplňující informace, např. variabilní symbol, zprávu pro příjemce a samozřejmě datum, kdy byla platba provedena. 

Elektronické potvrzení o platbě je plnohodnotnou náhradou dřívějšího papírového potvrzení.Pokud budete přesto potřebovat papírové potvrzení, rádi vám ho vystavíme na pobočce.

Jak získat potvrzení o platbě krok za krokem

Pokud jste provedli platbu online na počítači a potřebujete potvrzení, aby měl příjemce jistotu, že obdrží peníze včas a v plné výši, můžete si potvrzení snadno stáhnout jako PDF soubor.

Pro stáhnutí potvrzení o provedení platby se přihlaste do internetového bankovnictví MojeBanka.

1. Vyberte účet

Na hlavní stránce po přihlášení uvidíte kartičky se svými účty a dalšími produkty. Vyberte účet, ze kterého jste platbu prováděli a na kartičce tohoto účtu klikněte na tlačítko Historie.

Výběr účtu

2. Vyberte platbu

Zobrazí  se vám všechny vaše transakce na účtu jak příchozí, tak odchozí platby. Vyberte platbu, ke které potřebujete potvrzení a klikněte na ni.

Výběr platby

3. Stáhněte potvrzení o platbě

Zobrazí se vám detail vybrané platby. V pravé části klikněte na výběr možnosti Stáhnout PDF.

Stáhnout soubor

4. Uložte si potvrzení o platbě

Zobrazí se vám potvrzení o platbě. To si můžete uložit do svého počítače pomocí tlačítka Uložit jako PDF v pravé dolní části obrazovky. Stažený soubor se obvykle objeví na panelu v dolní části otevřeného okna (nebo podle nastavení vašeho prohlížeče) a po rozkliknutí se okamžitě zobrazí. Zároveň se vám automaticky uloží do složky Stažené soubory na vašem počítači.

Uložit PDF

5. Odešlete potvrzení o platbě

Pokud potřebujete potvrzení o platbě někomu poslat, můžete využít e-mail nebo jiný komunikační kanál podle toho, co ve vašem počítači používáte.