Kvalifikované certifikáty

Novinky

27.7.2023 – Vydávání kvalifikovaných časových razítek pro klienty Komerční banky, a.s.
Komerční banka, a.s. získala povolení od Digitální informační agentury k použití certifikátů TSA serverů  pro účely vydávání kvalifikovaných elektronických časových razítek. Vydávaná časová razítka využívá KB pro vlastní systémy k opatřování dat a dokumentů časovými razítky v souvislosti s klientskými i vnitřními procesy. Komerční banka a.s.  tak cílí ke zkvalitnění zážitku klientů s elektronicky podepsanými dokumenty podepsanými jak vůči třetím stranám, tak vůči KB.

18.7.2023 – Vydávání kvalifikovaných certifikátů pro klienty KB
Dovolujeme si informovat, že od 18.7.2023 jsou v platnosti Produktové podmínky Komerční banky a VOP, které umožňují klientům žádat o nový produkt - kvalifikovaný certifikát na čipové kartě. O certifikát mohou žádat noví klienti osobně na pobočce. Stávající klienti, kteří mají sjednánu přihlašovací a podpisovou metodu Certifikát na čipové kartě, pak mohou žádat přímo online v aplikaci MůjProfil, splnují-li podmínky pro jeho vydání. Doplňujeme tak portfiolio kvalitních identifikačních služeb Komerční banky o možnost vytvářet elektronický podpis založený na kvalifikovaném certifikátu ve vztahu k třetím osobám a veřejným službám a státní správě.

22.6.2023 – Komerční banka obdržela kvalifikovaný statut pro služby vydávání kvalifikovaných certifikátů a je uvedena v evropském trustlistu. Současně je KB evidována v seznamu kvalifikovaných poskytovatelů služeb vytvářejících důvěru u Digitální Informační agentury ČR.

Certifikační politiky

Politiky vydávání el. časových razítek

Certifikáty ke stažení

Seznamy zneplatněných certifikátů