Kreditní karta v sobě spojuje platební kartu, půjčku a různé výhody jako např. cestovní pojištění, přispívání na penzijní spoření nebo slevy u obchodníků. Když platíte kreditkou, nepoužíváte své vlastní prostředky, ale peníze banky. Peníze máte vždy po ruce až do předem sjednaného limitu.

Kreditka je spojením platební karty, půjčky a různých výhod. Když s ní platíte, nepoužíváte vlastní peníze, ale peníze banky. Ty můžete čerpat až do předem stanoveného limitu. Na vrácení peněz máte k dispozici bezúročné období, které je u Komerčky až 45 dní. Nemusíte ale vracet vše najednou, stačí měsíčně poslat alespoň tzv. minimální splátku. V internetovém nebo mobilním bankovnictví uvidíte výši minimální splátky i termín její splatnosti. Abyste si splatnost nemuseli hlídat, nastavte si inkaso a minimální splátka se vám převede automaticky z vašeho běžného účtu.

Další výhody kreditky

Platit kreditkou se vyplatí z několika důvodů. S kreditními kartami bývají spojeny slevy na zboží, příspěvky na penzijní spoření, cestovní pojištění pro celou rodinu nebo třeba pozáruční oprava spotřebičů. Vždy si zjistěte, jaké výhody se pojí právě s vaší kreditní kartou.

Díky kreditce máte peníze vždy po ruce i na běžném účtu. V rámci rámci bezúročného období si u Komerčky můžete navíc převést peníze z kreditky na svůj běžný účet – když například potřebujete poslat neodkladnou platbu a nemáte na účtu v tu chvíli dostatek prostředků.  

Kreditku oceníte také v zahraničí, a to zejména při půjčování auta. Mnohé půjčovny totiž pro rezervaci vozu debetní karty nepřijímají a bez kreditky zde nepochodíte. 

Platby kreditkou v zahraničí

Se všemi kreditními kartami od Komerční banky můžete platit v zahraničí zdarma. Nemusíte mít ani účet vedený v cizí měně. Výběry z bankomatů kreditkou obecně nedoporučujeme, protože se s nimi můžou pojit poplatky. V případě, že skutečně budete potřebovat vybrat, je dobré využit zmiňovaný převod peněz z kreditky na běžný účet a následně vybrat debetní kartou. 

Kreditky v Komerčce

V Komerčce nabízíme tři různé kreditní karty, které pokryjí různé potřeby. Pro podnikatele potom máme podnikatelskou kreditku.

Pro občany nabízí:

 • 4U karta – Tato kreditní karta se stará o vaše nákupy. Má poměrně nízký úrok a získáte k ní automaticky pojištění schopnosti splácet. Kromě toho můžete využít službu pozáruční opravy spotřebičů i opravu havárií v domácnosti.
   
 • A karta – S touto kartou na vás čekají výhodné nákupy ve formě slev na zboží, wellness i cestování. K tomu získáte prodloužené záruky, příspěvek na penzijní spoření i asistenta na telefonu.
   
 • Kreditní karta World Elite – Karta pro ty, kteří hodně cestují, ať už pracovně nebo s rodinou. Součástí této karty je cestovní pojištění pro vás i vaši rodinu i vstupy do letištních salonků.

Podnikatelům a firmám nabízí:

 • Karta Business World – Jedná se o první podnikatelskou kreditní kartu, která snižuje vaše náklady za nákupy tím, že vám vrací peníze. Tato kreditní karta je určena pro zkušené i začínající podnikatele. 

Co dělat v případě zneužití kreditní karty

Pokud máte podezření, že vám kartu někdo ukradl nebo zná její údaje, případně pokud ztratíte telefon, ve kterém máte kartu zdigitalizovanou, na nic nečekejte a volejte Podporu platebních karet na čísle +420 955 512 230. Vaši kartu trvale zablokujeme a vydáme novou – ta vám přijde poštou během několika dní. Kartu si můžete vyzvednout i na pobočce – vše závisí na vašem nastavení, které si můžete zkontrolovat v internetovém nebo mobilním bankovnictví.

Pokud víte, že jste kartu někde zapomněli, třeba v práci nebo na chalupě, je dobré si ji ihned zamknout přes mobilní nebo internetové bankovnictví. 

Jak získat kreditku

O kreditní kartu si můžete zažádat po telefonu nebo na pobočce. Pokud už u nás máte účet, žádost provedete jednoduše v internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci.

Noví klienti budou potřebovat: 

Jako občan:

 • dva doklady totožnosti,
 • české občanství nebo alespoň trvalý pobyt či povolení k pobytu v ČR,
 • věk minimálně 18 let.

Jako podnikatel či firma:

 • dva doklady totožnosti,
 • živnostenský list nebo výpis z obchodního rejstříku.

Chci kreditku

Po telefonu

V dalším kroku vyplňte své telefonní číslo a my se vám ozveme.

Načítám