Běžná půjčka ale není jediná možnost, kterou máte. Obzvlášť pokud si chcete půjčit jen krátkodobě, třeba pár dní před výplatou. Vhodnějším řešením pro vás může být kontokorent nebo kreditní karta.
Kontokorent
Kontokorent neboli povolený debet vám dovolí jít na účtu do minusu a zalepit tak finanční díru, když vám pár tisíc chybí. Jakýmkoli připsáním peněz na účet se dluh sníží nebo dorovná. Jakmile se přehoupnete do kladných čísel a kontokorent přestanete používat, nic za něj neplatíte. Hodí se tedy jako finanční rezerva pro případ nouze. Výhoda je, že jakmile vám ho banka schválí, můžete povolený debet využívat opakovaně.
Úroky platíte, jen když kontokorent využíváte. Vyčerpanou částku musíte splatit nejpozději do 1 roku. Pokud vám ale na účet chodí pravidelně výplata, která je vyšší než limit vašeho kontokorentu, nemusíte žádné termíny hlídat. S tou další se hned dostanete do plusu a povolený debet splatíte.
V Komerční bance si můžete sjednat povolený debet až do 60 000 Kč. Kontokorent nabízíme i ke studentskému účtu. Studenti dokonce mohou jít až 5 000 Kč do minusu bez úroků.
Kreditní karta
Také kreditka vám může sloužit jako finanční rezerva, kterou máte kdykoli k dispozici. Nabízí bezúročné období, ve kterém když vrátíte částku, kterou jste z kreditky utratili, nezaplatíte nic navíc. V Komerčce trvá bezúročné období až 45 dní. Pozor ale na včasné splácení – pokud to nestihnete, začne vám nabíhat úrok, který je obvykle vyšší než u běžných úvěrových produktů.
Kreditní karty většinou nabízejí i další výhody, např. slevy na nákupy, pojištění nebo příspěvek na penzijní spoření. Záleží na vás, kterou si vyberete.