Většina lidí ráda platí kartou, mobilem nebo hodinkami. Je to rychlejší, pohodlnější a také bezpečnější. Přijímat platební karty se obchodníkům vyplatí, protože mohou obsloužit i zákazníky, kteří hotově platit nechtějí. Platební terminál vám usnadní prodej, účetnictví a pomůže vám získat nové klienty nebo i zvýšit tržby.

Proč si pořídit platební terminál k účtu

Platby kartou usnadňují život prodávajícím i kupujícím. Zákazníci si chválí, že mohou zaplatit během pár vteřin a každou útratu pak přehledně uvidí v přehledu plateb. Že je bezhotovostní placení bezpečné, ukázalo i období koronaviru – přiložit kartu k terminálu je totiž bezpečnější než si s prodavačem předávat peníze, na kterých se zachycují viry a bakterie.

výzkumu Mastercard vyplývá, že Češi nemůžou provést až 22 % plateb, protože v obchodech nejsou platební terminály. Obchodníci se tak o klienty připravují. Oproti tomu podnikatelé, kteří možnost platbou nabízejí, mívají o 12–18 % vyšší tržbyZískávají nové zákazníky (platící kartou), aniž by přicházeli o ty stávající, kteří platí v hotovosti. To už je podstatný důvod, proč si terminál k podnikatelskému účtu pořídit.

Pokud jste živnostník nebo máte malou firmu, můžete až do konce prosince 2021 zažádat o terminál k podnikatelskému účtu a rok ho využívat zdarma. V Česku se totiž platí kartou tak moc, že jsme dokonce evropskou jedničkou v počtu bezkontaktních plateb. Protože ale pokrytí terminály ještě není tak silné, vznikl v březnu 2021 projekt Česko platí kartou.

My v Komerční bance jsme se do této akce zapojili, a tak si teď u nás můžete sjednat platební terminál k podnikatelskému účtu. Smlouva se uzavírá na 36 měsíců, přičemž v průběhu prvního roku máte zdarma pronájem terminálu a transakce kartou do 50 000 Kč, jak vychází i z podmínek projektu.

Podmínky k získání terminálu

  • Jste OSVČ nebo máte malou firmu do 10 zaměstnanců
  • V posledních 12 měsících jste neuzavřeli smlouvu na přijímání platebních karet
  • Máte u Komerční banky podnikatelský účet nebo si ho plánujete založit (na tento účet se budou později připisovat transakce z terminálu)

Kromě toho si můžete rovnou sjednat také EET řešení jako součást platebního terminálu. Třetí a čtvrtá fáze jsou sice odložené až na rok 2023, ale jak se říká, štěstí přeje připraveným. 

Terminál od KB je bezpečný

Platební terminál od KB je poměrně velký, což se může na první pohled zdát jako nevýhoda, ale opak je pravdou. Díky vyšší boční straně, která kryje klávesnici, zvyšuje bezpečnost placení vašich zákazníků. Část z nich platí telefonem či hodinkami, ale někteří stále platí klasickou plastovou kartou a potřebuje u částek nad 500 Kč zadat PIN. Právě díky vysokým bočnicím nikdo nemůže odečíst, jaký PIN zákazník zadal. 

Pokud si chcete pořídit terminál nebo o tom uvažujete, nemusíte ani chodit na pobočku. Stačí zavolat a my vám se vším poradíme.

Mám zájem o platební terminál

Na pobočce

Domluvte si schůzku v den i čas, který vám vyhovuje.

Po telefonu

Vše nechte na nás. Vyplňte své telefonní číslo a my vám zavoláme.

Načítám