Spořicí účty pro dospělé

Spořicí účet se vám hodí, když máte na běžném účtu peníze, které dlouhodobě nevyužíváte a prakticky vám tam jen leží. Vytvářet si finanční rezervu na spořicím účtu s sebou nese různé výhody a kromě pravidelného zhodnocení můžete získat navíc bonus nebo úspory rovnou použít na investice.

Zhodnocení peněz a okamžitý přístup

Na spořicím účtu se vám peníze zhodnocují a zároveň k nim máte okamžitý přístup. Třeba když potřebujete několik tisíc na novou troubu, lednici nebo vymalování bytu.

S některými spořicími účty můžete společně se spořením investovat. U spořicího účtu Bonus Invest třeba zhodnocujete peníze investicí do podílových fondů.

Za jak dlouho máte peníze ze spořicího účtu k dispozici

Pokud si převádíte peníze ze spořicího účtu na svůj běžný účet v rámci jedné banky pomocí internetového bankovnictví, budete je mít na běžném účtu prakticky okamžitě.

Využijte bonusových sazeb

Kromě standardního zhodnocení nabízí spořicí účty možnost investovat a k tomu zhodnocení bonusovou sazbou. Ta se počítá např. z nejnižšího zůstatku na účtu za kalendářní pololetí (u spořicího účtu Konto Bonus).

Základní úrok vám připíšeme čtvrtletně, ten bonusový pak jednou za půl roku. Na výpisu z účtu připsaný bonus uvidíte jednoduše pod označením BONUS.

Spoření pro podnikatele i soukromé osoby

Finanční rezervu si netvoří jen soukromé osoby ze svého platu či mzdy, ale i podnikatelé. Třeba pro případ, že se jim v provozovně rozbije nějaké zařízení a je potřeba koupit nové, jinak podnikání nemůže pokračovat.

Spořit tak u nás můžete i jako podnikatel, a to v rámci produktů Profi spořicí účet. I pro vás pak platí základní úroková sazba a možnost získat bonusovou úrokovou sazbu.

Sjednání přes telefon, online či na pobočce

Sjednání spořicího účtu je snadné. Pokud u nás máte běžný účet, můžete si spořicí účet sjednat sami v internetovém bankovnictví nebo mobilní aplikaci.

Jestli ještě nejste naším klientem nebo si spořicí účet nechcete zakládat sami, můžete zajít na jakoukoli naši pobočku či s námi situaci vyřešit přes telefon. Stačí, když nám dáte své telefonní číslo a my se vám ozveme.

Obsluha všech produktů z jednoho místa

Když máte několik účtů nebo jiných produktů, jistě oceníte, že je můžete spravovat všechny na jednom místě v internetovém bankovnictví.

U nás máte na jednom místě nejen produkty KB, ale díky službě multibanking si můžete připojit i účty jiných bank. Vše pohodlně spravujete ve svém internetovém nebo mobilním bankovnictví.

Sjednejte si Spořicí účet