Nová hrozba vishing

Vážení klienti,
rádi bychom vás upozornili opět na novou podobu podvodných telefonátů (tzv. vishingu). V aktuálním znění jsou hovory podvodníků zaměřeny na „varování před zneužitím vašich financí“.

14. 6. 2022 9:00

Pokus většinou probíhá takto:

Klient KB je telefonicky kontaktován podvodníkem z podvrženého čísla 800 521 521, které je číslem oficiální infolinky KB s tím, že jsou jeho finance na účtu KB v nebezpečí či zneužívány. Pro posílení důvěry je klientovi zaslána „karta zaměstnance“ přes aplikaci Whastapp. V další fázi je klientovi sděleno, že někdo z pobočky se snaží finance zneužít a musí své finance vybrat z bankomatu, aby je ochránil. Následně je klient vyzván k vložení financí na „bezpečný kryptoměnový účet“ přes nejbližší bitcoinomat.

Falešná karta zaměstnance
Falešná karta zaměstnance

Komerční banka výše uvedeným způsobem nikdy nekomunikuje a tyto informace a úkony při nabízení produktů nevyžaduje. Z čísla 800 521 521 KB odchozí hovory nerealizuje. Pokud jste se stali obětí podobného pokusu, kontaktujte neprodleně naši Klientskou linku internetového bankovnictví na tel: 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz.

Zjistěte víc o tom, jak můžete chránit svůj počítač.

Vaše Komerční banka, a.s.