Podvodné investice

Vážení klienti,
chtěli bychom Vás upozornit na novou hrozbu. Podvodníci umisťují na sociální sítě reklamy, které mají vzbuzovat dojem, že se jedná o investice, které souvisí s Komerční bankou. Opak je však pravdou - cílem těchto reklam je Vás utvrdit v tom, že Vaše investované finance budou v bezpečí. Postup těchto podvodných reklam je následující – po vyplnění krátkého „investičního dotazníku“ chce podvodná stránka kontaktní informace. Obratem se Vám ozve telefonicky podvodník, aby s Vámi probral investiční možnosti a případně „doporučil“ velice výhodné investice, např. do kryptoměn apod. Cílem podvodníků je v tomto případě vyvolat dojem profesionality a propojení právě na naši banku. Součástí podvodu je i apel na nereálnou možnost nakupování přes „automatického robota“, který investuje sám a „automaticky“ vydělává, což je samozřejmě nesmysl, viz ilustrační obrázek podvodné reklamy.

Doporučujeme:
Nereagujte na tyto podezřelé reklamy na sociálních sítích. Komerční banka takovéto investice na pochybných stránkách do nereálných „investičních robotů“ neprovozuje.

 

30. 5. 2023 10:00
podvody

Zjistěte víc o tom, jak můžete chránit svůj počítač.

Pokud jste na podvodných stránkách vyplnili své přihlašovací údaje, neprodleně kontaktujte naši Klientskou linku internetového bankovnictví na tel: 955 551 552 nebo nám napište na mojebanka@kb.cz.

Vaše Komerční banka, a.s.